Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Válka o klimatizaci: Ženy potřebují vyšší teplotu, aby mohly pracovat

Text: Ludmila Hamplová, Foto: Getty images/2.6.2019
Zvýšení teploty v kanceláři znamená zvýšení produktivity u žen, což mohou využít firmy ve svůj prospěch.

Taky stahujete klimatizaci, protože je vám v práci zima? Jak potvrzuje nová vědecká studie provedená na University of Southern California, nemusí jít jen o váš osobní pocit. Právě ženy pracují lépe při vyšších teplotách, přesněji dokáží lépe plnit matematické úkoly a také verbální úlohy. Jednoduše řečeno, jejich produktivita při vyšší teplotě roste.

„Již bylo zdokumentováno, že ženy dávají přednost vyšším teplotám uvnitř místnosti, ale doposud to bylo vnímáno spíše jako záležitost osobních preferencí. My jsme ale zjistili, že teplota místnosti nemá vliv jen na to, zda se cítíte spokojeně, ale ovlivňuje i váš výkon v důležitých věcech, jako jsou matematické a verbální úkoly,“ citoval britský deník The Independent profesora Toma Changa, vedoucí autorského týmu, který se zabývá oblastí financí a podnikové ekonomiky na University of Southern California.

Vůbec nejpřekvapivější podle něj je, že rozdíly v produktivitě žen se ukázaly, i když se teplota prostředí změnila jen o několik málo stupňů celsia. Při vyšší teplotě se ženy zapojené do studie více soustředily na zadané úlohy a nakonec dosahovaly i lepších výsledků. Závěr je podle profesora Changa jednoznačný. Firmy, které zaměstnávají smíšené týmy, by měly zvýšit teplotu na termostatu ve svých kancelářských prostorách. Ideální je podle něj, aby v kanceláři bylo 24 stupňů celsia a nikoliv méně. Pokud to firmy udělají, získají tak produktivnější zaměstnankyně.

Čtěte také:
#PAYGAP: Jak se k němu staví slavné ženy?
TOXICKÁ PRÁCE: Co když se práce změní v horor
5 způsobů, jak zvládnout finanční úzkost

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama