Přejít k hlavnímu obsahu

V této polské vesnici se rodí jen samé ženy!  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/4.9.2019
Starosta nabízí odměnu za chybějící chlapce. Vědci chtějí tuto záhadu vyšetřit a televizní štáby sem hledají jezdit odpovědi. Co je to za zvláštní anomálii? 

Malá vesnice v Polsku Miejsce Odrzanskie se stala centrem pozornosti mezinárodních médii z velmi nepravděpodobného důvodu. Za poslední dekádu se tu totiž nenarodil ani jeden kluk. Všech dvanáct dětí, které v poslední době jejich matky porodily byly holčičky.  

Starosta Rajmund Frischko považuje tuto situaci za bláznivou. “Někteří vědci projevili zájem prozkoumat naši situaci. Také mi volají lékaři z celé země a dávají mi tipy, jak počít chlapce.” Prý záleží na jídelníčku matky a když to nevyjde “je tu vždy ozkoušený způsob polských horalů - dát si sekeru pod postel,” směje se. Místní obyvatelé netuší, co tuto zvláštnost způsobuje, ale většina se shoduje, že jde prostě jen o náhodu a je jen otázkou času, než se mince otočí.  

Frischko se rozhodl, že první pár, kterému se narodí chlapec získá odměnu. “Tolik se o nás v jednu chvíli mluvilo v médiích, že zvažuji pojmenovat po prvním klukovi ulici. Rozhodně dostane velmi pěkný dárek a na jeho počest zasadím strom.”  

Čtěte také:
Anne Hathaway je těhotná!
Proč píše Meghan vzkazy na banány???
Tahle Miss boří stereotypy. Neuvěříte, jak se jí podařilo získat korunku

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole