Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

V této polské vesnici se rodí jen samé ženy!  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/4.9.2019
Starosta nabízí odměnu za chybějící chlapce. Vědci chtějí tuto záhadu vyšetřit a televizní štáby sem hledají jezdit odpovědi. Co je to za zvláštní anomálii? 

Malá vesnice v Polsku Miejsce Odrzanskie se stala centrem pozornosti mezinárodních médii z velmi nepravděpodobného důvodu. Za poslední dekádu se tu totiž nenarodil ani jeden kluk. Všech dvanáct dětí, které v poslední době jejich matky porodily byly holčičky.  

Starosta Rajmund Frischko považuje tuto situaci za bláznivou. “Někteří vědci projevili zájem prozkoumat naši situaci. Také mi volají lékaři z celé země a dávají mi tipy, jak počít chlapce.” Prý záleží na jídelníčku matky a když to nevyjde “je tu vždy ozkoušený způsob polských horalů - dát si sekeru pod postel,” směje se. Místní obyvatelé netuší, co tuto zvláštnost způsobuje, ale většina se shoduje, že jde prostě jen o náhodu a je jen otázkou času, než se mince otočí.  

Frischko se rozhodl, že první pár, kterému se narodí chlapec získá odměnu. “Tolik se o nás v jednu chvíli mluvilo v médiích, že zvažuji pojmenovat po prvním klukovi ulici. Rozhodně dostane velmi pěkný dárek a na jeho počest zasadím strom.”  

Čtěte také:
Anne Hathaway je těhotná!
Proč píše Meghan vzkazy na banány???
Tahle Miss boří stereotypy. Neuvěříte, jak se jí podařilo získat korunku

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama