Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

V pátem měsící těhotenství se vydala po stopách vzbouřenců. Proč?

Véronique de Viguerie
Text: Katie Breen, Foto: Véronique de Viguerie/25.8.2018
"Strach mi několikrát zachránil život. Když se bojím, jsem všímavější a pohotovější. Je to hnací síla, kterou potřebuju, abych přežila," říká Véronique.

Dělala reportáž o bitvě o Musul, v Nigérii nastoupila na loď plnou povstalců, fotografovala bojovníky Talibánu... Je jasné, že francouzská fotoreportérka Véronique de Viguerie se nebojí všemožných lotrů, zabijáků ani násilníků...

Chtěla by změnit svět, snímek po snímku. Jejím hlavním rysem není naivita, ale neohroženost. Jako malá chtěla vstoupit do armády, ale otec nápad zarazil. Dvanáct let poté, co začala fotit, je držitelkou četných ocenění a její tvorba se dostala do řady mezinárodních médií. S Marie Claire mluvila o svých obavách. O tom, proč ji lákají nebezpečné situace, a jaké to je, kdy se v pátém měsíci těhotenství vydáte po stopách krvežíznivých vzbouřenců.  

My jsme pro vás připravili v galerii jen pár úryvků z jejího vyprávění. Celý rozhovor si můžete přečíst v v zářijovém vydání tištěné Marie Claire. 

Véronique de Viguerie vzpomíná:

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole