Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

V osmdesáti letech zemřel Karel Gott 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Petr Kozlík/2.10.2019
R.I.P. Mistře.  
Reklama

V noci na dnešek zemřel legendární český zpěvák Karel Gott. Odešel asi před půlnocí klidně ve spánku, obklopen svou rodinou. Podlehl akutní leukémii. S touto nemocí bojoval od poloviny září a ambulantně se léčil ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.  

„S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera, krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny,“ sdělila ČTK Ivana Gottová. 

Karel Gott byl bezesporu nejslavnějším českým zpěvákem. Vydal skoro tři stovky alb, první už v roce 1965, na svém kontě má desítky milionů prodaných desek a dvaačtyřicet Slavíků. Své poslední album s názvem Ta pravá vydal loni.  

Pokud se s tímto velikánem chcete rozloučit tak, jako mnoho jiných, můžete mu položit květinu v tichosti k jeho vile na Bertramce. A už se jedná i o státním pohřbu. „Navrhnu vládě, aby se uskutečnil státní pohřeb v katedrále svatého Víta. Myslím, že by si pan Gott zasloužil, aby se s ním lidé mohli takto rozloučit,“ řekl premiér Babiš a na svém Twitteru také uvedl: „Karel Gott. Provázel mě od mládí. A každého z nás. Jeden z největších Čechů, které jsme měli tu čest zažít. Zemřel. Věřil jsem, že tu bude navždycky. Je mi to nesmírně líto. Zapálím svíčku a poslechnu si něco od něj z 60. let. Mistře, vážil jsem si Vás. Víc, než dokážu říct.“ 

Smuteční vyjádření dalších osobností i celebrit budou jistě následovat.  

Odpočívejte v pokoji, Mistře.  

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama