Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

V 90 letech zemřel legendární herec Sir Sean Connery  

Getty Images
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/31.10.2020
Ikona skotské obrazovky, držitel Oscara, představitel prvního Jamese Bonda a herec z více než padesátiletou kariérou Sean Connery zemřel dva měsíce po oslavě svých 90. narozenin. 
Reklama

Sir Sean Connery zemřel v sobotu 31. října. Tuto zprávu potvrdila pro BBC i jeho rodina. Herec, který se mohl pyšnit více než padesátiletou kariérou, byl veřejnosti především známý jako agent James Bond. Stase totiž vůbec prvním mužem, kdo tuto postavu z knihy Iana Fleminga v roce 1962 na filmovém plátně probudil k životu a zahrál si ji celkem v sedmi snímcích.  

Sean vyrůstal v chudobě. Živil se jako leštič rakví, mlékař či plavčík a až jeho láska k body buildingu mu pomohla zahájit hereckou kariéru. Byl to ovšem až agent 007, který mu propůjčil celosvětovou slávu. Za svou kariéru získal Oscara, dvě ceny Bafta a tři Zlaté Glóby. V roce 2000 byl tento pyšný Skot dokonce povýšen do šlechtického stavu za své zásluhy.  

Po veřejném tragickém oznámení této zprávy vyjádřili fanoušci i široká veřejnost herci poctu. Oficiální účet Jamese Bonda sdílel upřímné prohlášení od producentů Michaela G. Wilsona a Barbary Broccoli, kteří oznámili, že jsou touto novinkou zdrceni. Vyzdvihovali Conneryho za jeho revoluční “odvážné a vtipné” ztvárnění agenta tajné služby, přičemž uznali, že tato franšíza by bez něho nikdy nebyla tak úspěšná. 

„Jsme zdrceni zprávou o smrti Sira Seana Conneryho. Budeme si ho pamatovat jako původního Jamese Bonda, jehož nesmazatelný vstup do historie kinematografie se započal v okamžiku, kdy oznámil tato nezapomenutelná slova: 'Jmenuje se Bond ... James Bond.  Způsobil revoluci ve světě odvážným a vtipným ztvárněním sexy a charismatického tajného agenta. Je nepochybně z velké části odpovědný za úspěch filmové série a my mu budeme navždy vděční. " 

Své kondolence ale celý den vyjadřují veřejně i jeho přátelé, spolupracovníci i politici. Skotská ministryně Nicola Sturgeon napsala: “Měla jsem zlomené srdce, když jsem se dnes ráno dozvěděla o smrti Sira Seana Conneryho. Náš národ dnes truchlí nad ztrátou jednoho ze svých nejoblíbenějších synů.” 

Čtěte také: Jaká je moje žena? Proč Dan Bárta miluje Alžbětu Plívovou?

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama