Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

V 76 letech zemřel legendární extravagantní návrhář Kansai Yamamoto

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Instagram/27.7.2020
Budeme vzpomínat. Sayonara!

Uznávaný japonský fashion designer Kansai Yamamoto, známý díky svým avantgardním kolekcím a kolaborací s Davidem Bowiem, která definovala jeho kariéru, zemřel ve věku 76 let. Jeho smrt potvrdila dcera Mirai v pondělí ráno na Instagramu. Uvedla, že její otec “opustil tento svět pokojně, obklopen svými blízkými.” A dodala: v mých očích nebyl jen eklektickou a energetickou duší, jak ho znal celý svět, ale i někdo, kdo byl ohleduplný, laskavý a velmi láskyplný.” 

Podle prohlášení jeho módního domu zemřel návrhář minulé úterý po prohrané bitvě s leukémií. Pohřeb již proběhl ve velmi soukromém okruhu rodiny a přátel, ovšem veřejné rozloučení by ještě mohlo podle dostupných informací proběhnout v následujících dnech. I když bojoval s těžkou nemocí, zůstával stále pozitivní a nikdy neztratil svou vášeň tvořit,” stojí v oficiálním prohlášení.  

Yamamoto se narodil v roce 1944. Vystudoval stavební inženýrství, ale brzy obrátil svou pozornost k módě. V roce 1070 se stal prvním japonským návrhářem, který uspořádal módní přehlídku v Londýně. Díky tomu získaly jeho teatrální modely mezinárodní uznání. Navázal spolupráci s takovými osobnostmi jako jsou Elton John, Stevie Wonder nebo dokonce David Bowie. Ten si oblíbil jeho dámské kombinézy a další androgynní kouskyYamamoto pomohl zpěvákovi vytvořit jeho značná alteregaa díky této spolupráci vznikla i legendární postava Ziggy Stardust. “Došlo k nějaké chemické reakci: moje oblečení se stalo součástí Davida a jeho hudby,” uvedl designér v rozhovoru pro Hollywood Reporter v roce 2016. “Stalo se součástí poselství, které předal světu.”  

Přestože byl známý díky svým dramatickým modelům, Yamamoto také rád zkoumal tradiční japonské oděvy a jejich řemeslné zpracování. Během své kariéry přijal za svůj koncept “basara” a vytvořil odvážná kimona, která však zachovávala striktní pravidla minimalismu. V roce 2018 ho oslovila značka Louis Vuitton, pro kterou pomohl vytvořil řadu modelů pro resort kolekci.  

Čtěte také: POST COVID TRAVEL: Tahle země vám dokonce zaplatí za to, že ji navštívíte

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama