Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Už i britská královna se vzdala pravých kožešin 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/9.11.2019
Místo nich bude nosit v tomhle chladném počasí ty umělé.  

Angela Kelly, žena, která je zodpovědná zá královnin šatník, právě uvedla, že Alžběta II. již nebude nosit pravé kožešiny. Tuto zprávu potvrdil i královský palác a deník The Telegraph. “Pokud bude muset plnit její výsost královské povinnosti v chladném počasí, od roku 2019 ji bude zahřívat jen umělá kožešina,” napsala Kelly.  

Královna bude nadále nosit kousky s pravou kožešinou, které již v šatníku má, zejména slavnostní oblečení, jež je speciálně určené pro různé ceremonie – jako například hermelínové sametové roucho, které oblékla při své korunovaci v roce 1953.  

A jak jsou na tom ostatní ženy královské rodiny? Meghan Markle pravou kožešinu nenosí vůbec a vybírá si i udržitelné designéry. Kate je na tom podobně, ale kožešině občas neodolá, ale pokud už ji oblékne, je prý z etických zdrojů. Jako například její šedivý klobouček z alpaky, který zhotovil návrhář Valentin Jacob a použil alpaky, které zemřely přirozenou cestou...  

Oznámení paláce bylo velmi pozitivně hodnoceno obzvláště ze strany aktivistů bojujících za práva zvířat. Humane Society uvedla: “Vyzýváme britskou vládu, aby následovala příklad jejího veličenstva a učinila z Velké Británie první zemi na světě, která na svém území zakáže prodej pravé kožešiny.”   

Čtěte také:
Čeká nás další královská svatba? Ano, ale jen tak trochu...
William a Harry prozradili, jak probíhal jejich poslední telefonát s princeznou Dianou
10 neuvěřitelných faktů, které jste nevěděla o královně Alžbětě II.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama