Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Ukaž kozy aneb jak sexting ničí náš život?

Text: Ludmila Hamplová, Foto: Getty images/3.6.2019
Úzkosti, deprese a stres, to jsou důsledky nevyžádaných erotických zpráv, fotografií a videí. Nedobrovolný sexting přitom zažila více než polovina mladých lidí.

Seznamování a ani partnerské vztahy si bez něj ani neumíme představit. Posílání lechtivých zpráv, fotek i videí bereme jako samozřejmost. Sexting ale má i svou odvrácenou tvář a nejde jen o trapné chvilky. Jak ukazuje nová studie publikovaná v Journal of Cyberpsychology, Behavior a Social Networking virtuální erotická komunikace může způsobovat psychické problémy a negativně ovlivnit duševní zdraví.

Studie, do níž bylo zapojeno 444 mladých lidí, kterým bylo v průměru 20 let, ukázala důsledky nedobrovolného sextingu, tedy situace, kdy dostáváte nebo odesíláte erotický obsah, aniž byste s tím dobrovolně souhlasili. Autorský tým se zajímal o to, zda tito mladí lidé někdy dostali nevyžádané zprávy, fotografie nebo videa se sexuálním obsahem, a také zda se někdy pustili do sextingu z donucení.

Tři čtvrtiny zúčastněných potvrdili, že někdy obdrželi „lechtivý“ obsah od druhé osoby, a zhruba polovina zkoumaných mladých lidí podobné zprávy sama aktivně odeslala. Zkušenost s nevyžádanými erotickými zprávami uvedlo 36 % respondentů a 23 % dotazovaných pak uvedlo, že byli donuceni k tomu, aby podobné zprávy poslali protějšku. Zde se projevily rozdíly mezi pohlavími. I když muži dostávali v celkovém souhrnu více erotických zpráv, častěji se s nevyžádaným sexuálním obsahem setkávaly ženy.

Právě nedobrovolný sexting se podle této studie ukázal jako příčina psychických problémů, které mohou vést až k rozvoji depresí a úzkostí. Nemluvě o negativním vlivu na celkové sebehodnocení. Hůře pak nedobrovolný sexting překvapivě ovlivňoval muže. Poučení ze studie je tedy jednoznačné. Sexting je fajn, ale jen se vzájemným souhlasem. Cokoliv jiného může vést k bolesti a problémům.

Čtěte také:
SEND NUDES aneb zevrubný průvodce sextingem!
O čem ženy sní? Měla byste se stydět za své sexuální fantazie?
Studie potvrdila: Máme méně sexu díky iPhonu

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama