Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Udržitelnost ve spojení s designem? Pro značku ECCO žádný problém

ECCO
Text: Tatiana Urbanová, Foto: ECCO/25.11.2020
Vítejte ve světě, ve kterém chceme jednou žít všichni. Ve světě udržitelnosti, módní obuvi a stylových kabelek!
Reklama

ECCO je eko
Značka ECCO je proslulá svým vývojem a inovativními technologiemi. Pro tentokrát se jí povedlo přijít s revolučním procesem, který promění celosvětový kožedělný průmysl. Technologie DriTan snižuje množství vody potřebné pro činění kůží a ušetří tak přibližně 20 litrů vody na jeden kus kůže. Tato kůže je navíc co do kvality, vlastností a stability nerozeznatelná od tradičně vyčiněné kůže.

Zavedením technologie DriTan v koželužnách v Nizozemsku ušetří ECCO ročně více než 25 milionů litrů vody, což podle údajů Světové zdravotnické organizace postačuje k hydrataci přibližně 9 000 lidí.

Nejen boty, ale i kabelky
ECCO představuje i další skvělou novinku – shopper tašky ELU Bags, které vyrábí ze zbytkových usní z koželužen ECCO.

Koželužna ECCO Leather v Nizozemí vytváří každým rokem celou řadu unikátních usní a z těch nepoužitých chtěla vytvořit něco speciálního, zodpovědného a praktického. Upcyklované shopper tašky z prémiových usní jsou dostatečně prostorné a dostupné v mnoha zajímavých barvách i strukturách, které odrážejí unikátnost každé jednotlivé kolekce a technologie ECCO.

Kolekce tašek ELU nazvaná jako ECCO Tannery Series byla zkrátka vyrobena pro ty, kteří se zajímají nejen o styl, ale i o hodnoty a udržitelnost jim není cizí. Tyto originální tašky dokazují závazek společnosti ECCO nejen k inovacím, ale právě i k udržitelnosti v oblasti výroby. Tašky ELU Bags jsou k dostání pouze v prodejnách ECCO Příkopy a ECCO Nový Smíchov.

Kompletní kolekci ECCO si můžete nyní prohlédnout na ECCO.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama