Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Udělejte první krok k ochraně planety a budtě díky tomu krásnější!

Text: Tatiana Urbanová, Foto: L´Oréal Professionnel/13.11.2018
Co doopravdy znamená slovo “udržitelný” a nepoužíváme ho až moc? Kde končí slova a začínají činy? 

Nezdá se vám, že se ochrana životního prostředí změnila z aktivní dennodenní činnosti spíše v rétorickou přestřelku? Přemýšlejte už jen o těch termínech a slovních spojeních, kterých je na toto téma nepřeberně mnoho: recyklace, ekologická stopa, zelená stopazero wasteslow fashionekoeko-friendly, eko-šik, eko-cokoliv... Tento topic je dokonce tak aktuální, že na nej zareagovali i prodejci domén a můžete si díky nim zaregistrovat i doménu s koncovkou .eco 

Konec "greenwashingu"
Slova byla vždy velkou součástí ekologického hnutí a není divu. Jde o aktivismus založený na komunikaci a informovanosti veřejnosti. Měl by inspirovat širokou škálu lidí ke změně chování a tato změna začíná i končí právě u každého jednoho z nás. Je to jen na našem svědomí, životním stylu a zodpovědnosti. “Greenwashingová” kampaň nás zahlcuje informacemi ze všech stran. Není ale na čase přestat o tom mluvit, ale i konat?

Mnoho firem si uvědomuje tuto změnu a snaží se přispět k lepší a chcete-li zelenější budoucnosti. Nejen, že mění svou politiku, ale snaží se nám nabízet produkty, díky kterým můžeme žít udržitelněji každý den o trochu více. A kde jinde začít než u produktů, které používáme neustále. Ty dnes můžete hravě nahradit za jejich eko substituty. Lze si pořídit přírodní prostředky na úklid domova, nakupovat bezobalově a dokonce i vlasy si umyjete ekologicky! A dokonce je výsledek mnohem lepší než dříve. My to vyzkoušeli! Jestli tedy chcete začít svou “green” cestu a nevíte jak, tohle je ideální volba. Pro naši Zemi i pro krásné vlasy. 

Vykročte za krásnými vlasy 
Nová profesionální vlasová péče od L´Oréal Professionnel nedělá kompromisy mezi přírodním původem a účinkem jako mnoho jiných firem, které se ekologicky jen tváří a potom skutek utek. Source Essentielle až se 100 % ingrediencí získaných přírodní cestou. 

Tato řada péče o vlasy je ekologická od počátku výroby a důsledně se řídí závazky udržitelnosti. Vrací se k přirozenosti, a proto obsahuje minimální počet různých ingrediencí, které jsou esenciální a účinné. Přírodní ingredience jsou získané ekologickou cestou včetně květů a lahvičky šamponu jsou navrženy pro minimální dopad na planetu. 

Přírodní vlasová péče se zaměřuje na udržitelnost na všech úrovních! Šampon Source Essentielle má typicky hranatý tvar, který pojme maximální množství produktu s minimálním dopadem na planetu a zároveň optimalizuje využití prostoru při přepravě. Tím, že se vlasové péče snadněji přepravuje, omezuje potřebu transportu, tudíž snižuje uhlíkovou stopu. Navíc má 90ti% míru biologické odbouratelnosti. Každý šampon lze doplnit v salonu u šamponového baru až tři krát. Tento proces minimalizuje spotřebu plastů a chrání životní prostředí.  

Nebojte se ekologických produktů. Ano, dříve možná znamenala koupě přírodní kosmetiky menší účinnost, ale dnes už to dávno neplatí, ba naopak! Udělejte tedy něco pro svou krásu a mějte z toho dobrý pocit. Tohle je ideální první krok k ochraně planety, tak vykročte již dnes a rozhodně o tom jen nemluvte! 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole