Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Twiggy dostala od britské královny titul “dáma”  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Instagram/19.1.2019
A my se jen divíme, že k tomu nedošlo už dávno! 

Královna Alžběta II. může ze své pozice udělovat různé pocty a asi jednou z největších je, když vás jmenuje “sirem” či v ženském provedení “dámou”. Takového cti se nedávno dostalo i modelce Twiggy (vlastním jménem Lesley Lawson née Hornby). Tato legenda šedesátých let byla odměněna za své působení v oblasti módy, umění a charity. Tento titul jí byl propůjčen po boku komika Michaela Palina z Monthy Pythonů a autora dětských knih Philipa Pullmana 

Twiggy byla objevena ve věku šestnácti let a dostala přezdívku díky své superštíhlé, až skandální postavě. Její image byl často spojován s mládežnickým hnutím té doby. Ačkoliv je slovo “ikonický” v módním průmyslu užíváno přespříliš, ona je jistě jednou z žen, která si toto označení rozhodně zaslouží. A to právem. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole