Přejít k hlavnímu obsahu

Trumpova hvězda v ohrožení! Kdo ji chce zničit?

Hvězda Donalda Trump na chodníku slávy.
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/12.8.2018
Twinkle, twinkle little star... anebo snad raději ne.

Začátkem tohoto týdne se sešla rada města Západního Hollywoodu a jednohlasně odhlasovala odstranění hvězdy Donalda Trumpa z chodníku slávy. Problém je, že takzvaný Walk of Fame je mimo jejich jurisdikci. Spadá totiž pod městskou radu LA a pod Hollywoodskou obchodní komoru. Tyto orgány však zatím nejeví sebemenší iniciativu k tomuto kroku.  

“Jakmile obdržíme sdělení města Západního Hollywoodu, předáme ho našemu výkonnému výboru ke zvážení na dalším meetingu. Zatím však neexistují žádné plány k odstranění hvězdy z chodníku slávy,” uvedl Leron Gubler prezident a CEO Hollywoodské obchodní komory pro Variety.  

Jaké důvody ale měli radní, že se vůbec rozhodli k takovému kroku? Tvrdí, že hvězda je formou pocty. Člověk, který degraduje menšiny a útočí na imigranty, ženy a jedince se zdravotním postižením si ji ani v nejmenším nezaslouží. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole