Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Trefa do černého na vybavení dětského pokoje

Unsplash
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/13.11.2020
Máte doma školáka? A nudí se? Stále jen vysedává u počítače a hraje hry nebo říká, že „se vzdělává“ na internetu?! Dáme vám tip, jak ho zvednout ze židle – a ne násilím.
Reklama

Teplé dny skončily, kromě toho se minulý týden změnil čas a je tma už v pět hodin odpoledne. Venku fučí a prší, čtrnáctileté „dítě“ visí už druhou hodinu na chatu s kamarády a desetiletá dcera se válí na gauči a dívá se na Déčko. Jak je motivovat k akci? Po tříměsíční jarní karanténě, kdy jsem vyčerpala všechny své nápady a rady „Jak zabavit své děti v bytě a nezbláznit se“, se mi naskytla spásná idea od podobně trpící matky. „Mrkni se na šipky a terče“, zněla předevčírem její myšlenka…

Kamarádčino vysvětlování, jak jí to zachránilo zdravý rozum a jak jako bonus navíc pořádají doma turnaje i s manželem, se mi zdálo přehnané. Nicméně jsme o tom s druhou hlavou rodiny začali přemýšlet. Začali jsme se dovzdělávat v oblasti, kterou žádný z nás neznal. Hru „šipky“ jsme znali pouze z restauračních zařízení, ale v dobách, kdy je tam začali instalovat, jsme už dávno nebyli studenti, kteří nejčastěji šipky v hospodách hráli.

Začali jsme se pídit po informacích a zjistili jsme, že šipky zdaleka nejsou jen hospodskou zábavou, ale že se po celém světě hrají i na profi úrovni. Rozhodli jsme se terč na šipky pořídit!

Nejdůležitější volbou je, zda pořídit elektronický terč na šipky s plastovým hrotem anebo sisalový terč na šipky s kovovým hrotem. Ani tady jsme neměli rozhodování těžké… Radíme i vám: Pokud máte doma dvě děti okolo pubertálního věku, raději kupte elektronický terč, protože plastová šipka ublíží méně než ta s kovovým hrotem! 

Až teď můžu hodnotit „dobu bez šipek“ a „dobu s šipkami“. Nejenže jsme se s manželem zapálili pro hru a pořádáme rodinné turnaje, děti se zabaví celé hodiny a velice dobrý pocit mám i z toho, že spolu komunikují a smějí se.

Všem otcům a matkám v podobné situaci kladu na srdce, aby si zvážili, jestli je pro ně zásadní uchovat si pevné nervy v době, kdy světlo na konci tunelu ještě není vidět…

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama