Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Trčíte doma? Tato světoznámá muzea nabízí virtuální prohlídky, které zvládnete z gauče 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/17.3.2020
Stýská se vám po kulturním životě? Zažijte atmosféru těch nejznámějších muzeí světa, a to z pohodlí svého obýváku.    
Reklama

Přechod do karantény může provázet mnoho problémů a komplikací. Jsme si ale jistí, že máte zásoby jídla a hodně rychlý internet... až vás ale omrzí Netflix, možná se budete chtít trochu umělecky a kulturně vzdělat. Podle Fast Company se Google Arts & Culture spojilo s 500 muzei a galeriemi z celého světa a nabízí virtuální prohlídky zadarmo.  

British Museum, Londýn 
Toto ikonické muzeum, které se nachází v srdci Londýna nabízí ve svých sbírkách egyptské mumie i Rosettskou desku. A to rozhodně není všechno.  

Guggenheim Museum, New York 
Projděte se po slavném točitém schodišti a obdivujte neuvěřitelná díla moderního umění. Pokud vás baví moderna, imspresionismus a postimpresionismus, stavte se zde, virtuálně.  

National Gallery of Art, Washington, D.C. 
Toto muzeum nabízí dokonce dvě internetové prohlídky. První z nich je výstava americké módy z období 1740 až 1895, včetně koloniální a revoluční éry. A druhá nabízí kolekci děl nizozemského barokního malíře Johannese Vermeera. 

Musée d’Orsay, Paříž 
Tato populární galerie je doslova nabytá těmi nejslavnějšími obrazy vůbec. Najdete zde mega díla francouzských impresionistů z let 1848 až 1914. Pokud tedy milujete Moneta, Cézanne nebo Gauguin...  

National Museum of Modern and Contemporary Art, Seoul 
Jedno z nejpopulárnějších muzeí v Asii, které nabízí skvosty z celého světa ve svých šesti patrech můžete navštívit i v karanténě.  

Pergamon Museum, Berlín 
Berlín je sice za rohem, ale s nynějšími opatřeními je i tak velice daleko. Proto ho zatím navštivte alespoň virtuálně. Naleznete zde Ištařinu bránu i Pargamonský oltář. 

Rijksmuseum, Amsterdam 
Prozkoumejte mistrovská díla nizozemského zlatého věku. V prohlídce street view si budete připadat, jako byste byly opravdu v Amsterdamu.  

Van Gogh Museum, Amsterdam 
Každý, kdo je fanouškem tohoto tragicky geniálního malíře teď může vidět zblízka jeho největší sbírku, která nabízí na 200 obrazů, 500 kreseb a 750 osobních dopisů.  

Uffizi Gallery, Florencie 
Už jen samotná budova tohoto muzea je naprosto jedinečná. Nechal ji v roce 1560 postavit Cosimo I de'Medici a navrhl ji pro něho Giorgio VasariA díla, která zde najdete??? Jeden skvost za druhým!  

MASP, São Paulo 
Museu de Arte de São Paulo je neziskové a první moderní muzeum v Brazílii. Umělecká díla umístěná v průhledných rámech z plexiskla umožňují, aby se kresba vznášela ve vzduchu.  

National Museum of AnthropologyMexico City 
Postaveno v roce 1964, toto muzeum je věnováno archeologii a historii mexického předhispánského dědictví. Najdete zde 23 výstavních místností plných starověkých artefaktů, včetně některých z mayské civilizace.  

Čtěte také: Jak efektivně zvládnout home office v karenténě?

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama