Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Tom Cruise natočí ve spolupráci s NASA první film ve vesmíru 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/3.7.2020
Legendární herec a kaskadér v jednom Tom Cruise dnes slaví narozeniny. Pojďte se s námi podívat na jeho nejnovější projekt. To bude něco!  

NASA spolupracuje s Tomem Cruisem na natáčení prvního snímku v kosmu, alespoň to uvedl administrátor vesmírného projektu Jim Bridenstine. Ačkoliv jsou zatím podrobnosti o tomto filmu nejasné, proslýchá se, že se celý bude odehrávat na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. Bridenstine sice neuvedl, jak se bude sám Tom Cruise na celém dobrodružství podílet, ale mluvčí NASA potvrdil CNN, že herec se opravdu vydá na palubu vesmírné stanice.  

Cruise je známý tím, že nepoužívá kaskadéry a všechny krkolomné i nebezpečné kousky na scéně točí sám. A svou laťku posunuje stále dál a dál... jednom z dílů Mission Impossible - Rogue Nation se například zavěsil na dveře letadla Airbusu A400 při vzletu! A nejsou to filmové efekty! A upřímně, my si nedokážeme představit větší kaskadérský kousek než natočit celý film ve vesmíru.  

První zprávy o tomto projektu se objevily začátkem tohoto roku. Nic však nebylo jisté. Společnost SpaceX však v únoru oznámila, že začátkem roku 2022 vyšle do vesmíru čtyři “nekosmonauty” a dopraví je na oběžnou dráhu, kde se setkají s astronauty NASA. Tom Cruise i NASA však zatím drží všechny informace v tajnosti. “Prozradíme o tomto projektu něco více až nastane správný čas, jinak by to bylo předčasné” řekl Jim BridenstinePár hodin poté však zveřejnil Elon Musk na Twitteru na toto téma jen jedinou větu, která všechny spekulace potvrdila: “Bude to zábava.”  

Čtěte také: Ženy do vesmíru nevstoupí. NASA nemá „dámské“ skafandry

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama