Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Tohle vám zlomí srdce! Konečně víme, o čem sní psi 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/16.3.2020
Ohhhhhhhhhhh...   

Většina lidí pusinkuje své psy častěji než své partnery a existují průzkumy, že pokud by došlo na lámání chlebamnoho z nás by si chlupaté mazlíčky zvolilo raději než svou druhou polovičku. Pokud vám tyto informace nenapoví, jak moc milujeme naše čtyřnohé přátele, tak už nic... A protože jsme svými věrnými nejlepšími kamarády tak okouzleni, chceme o nich vědět všechno. A když říkáme všechno, tak myslíme opravdu všechno! Dokonce i to, o čem sní, když upadnou do blaženého spánku.  

Díky Dr. Deirdre Barrettovi, klinickému a evolučnímu psychologovi z Harvardské lékařské fakulty máme odpověď i na tuto otázku. Lékař to prozradil People a my vás varujeme, že to, co časopisu prozradil, vás dokonale dojme!  

“Psi jsou obecně velmi fixovaní na své lidské vlastníky, je tedy velmi pravděpodobné, že budou snít o vašem obličeji, vašem pachu a o tom, jak vás otravují nebo naopak těší. Nicméně o podobných věcech sní i lidé, ale více vizuálně a méně logicky. Není proto důvod k tomu se domnívat, že u psů tomu bude jinak,” tvrdí Barrett. Pokud tedy budete příště sledovat vašeho čtyřnohého miláčka, jak tvrdě spí, myslete na to, že se mu pravděpodobně zdá právě o vás.  

Čtěte také: Pes v práci? Ano! Je to dobré pro vaše duševní zdraví

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole