Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Tohle na prvním rande nikdy nedělejte…

Text: Ludmila Hamplová, Foto: Getty images/11.6.2019
Můžete potkat lásku svého života, ale také zažít mizerný večer, který byste nejraději vymazali. Jak se vyhnout průšvihu, radí vztahoví experti.

Existuje několik vodítek, které vám pomohou zvládnout první rande „bez ztráty kytičky“. Tato doporučení vztahových expertů sestavil britský deník The Independent. Co tedy dělat, aby vše dopadlo dobře, a čemu se raději vyhnout?

1. Nesnažte se zmizet
Někdy se stane, že i přes všechnu snahu (a vypitý alkohol) konverzace vázne. Možná vás v tu chvíli napadne použít milosrdnou lež, že zavoláte zítra, nebo se jednoduše vytratit. Psycholožka Madeleine Mason Roantree ale tento postup nedoporučuje: „Pokud nejste v krizové situaci, nedělejte to. Vždycky jsem v šoku, jak si lidé myslí, že zmizet je zdvořilý způsob, jak říct „ne“. Ne, je to ubohé a zbabělé, nedělejte to.“

2. Pryč od manipulace
Je to jeden z nejstarších a taky nejhorších triků, který lze použít pro ovládnutí druhého. Negging neboli shazování, kdy se setkáváte se zdánlivými lichotkami, jenž ale ve skutečnosti sráží vaše ego a sebevědomí. Jestli se setkáte s „komplimenty“ typu „jsi krásná, ale mohla by ses lépe oblékat“, vezměte nohy na ramena. A naopak, nepoužívejte manipulaci, abyste získali to, co chtějí.

3. Neřešte budoucnost
Možná máte pocit, že jste konečně narazili na někoho, s kým si skvěle rozumíte, a kouzlo okamžiku způsobí, že ve své hlavě už vidíte společnou budoucnost. Než ale proneste věty jako, kolik bys chtěl dětí nebo chceš svatbu na pláži, zajděte se vydýchat na toaletu. „Soustřeďte se na tady a teď,“ doporučuje vztahová koučka Jo Hemmings. Lepší je navrhnout třeba společné grilování o víkendu než plánovat rodinnou dovolenou s dětmi, které budete mít.

4. Neprověřujte si CV protějšku
Je úplně v pořádku povídat si o tom, co máte rádi a co vás baví, ale nemělo by to vést k tomu, že s druhým povedete podrobný příjímací pohovor. Asi chcete vědět co nejvíc, avšak nesnažte se protějšek prověřovat až příliš. Mohl by získat pocit, že jste spíš soukromý detektiv než někdo, s kým má cenu se seznamovat.

5. Ne, doprovod kamarádky nepotřebujete
Může to znít jako samozřejmost, ale raději to zopakujeme. Jste dospělí a zvládnete rande sami. Přivést si kamarádku nebo kamaráda „pro jistotu“ svědčí jen o vaší nevyzrálosti. „Je to nepříjemné a vede to k tomu, že osoba, se kterou se setkáváte, jednoduše vypne. Jeden můj klient to nedávno udělal a bez ohledu na to, co říkal, rande skončilo předčasně a žádné další už nebylo v plánu,“ dodává psycholožka Madeleine Mason Roantree.

Čtěte také:
OPRAVDOVÝ PŘÍBĚH: Jak se Meghan a Harry seznámili? Šli na rande na slepo
NOVÁ ÉRA RANDĚNÍ: 65% žen chce platit na první schůzce za muže!
Měli jsme “techtle mechtle”. Co teď? 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama