Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Tohle jsou nejgooglovanější otázky ohledně vztahů a sexu za poslední rok 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/15.5.2020
Tohle opravdu chtějí lidé vědět???   

Co hledáme na internetu, pokud jde o lásku a chtíč? Google nám odpoví na otázku toho, zda jsme národ, ve kterém lidé touží po krátkých vzplanutích nebo jsme spíše spokojenější v dlouhodobých vztazích... No schválně! Zajímá vás, jestli je ok sex na jednu noc nebo zda je vhodné randit s kolegou? Víte, co je to ghostingbreadcrumbing a gaslighting 

1. Co je to “ghosting”? 
Jde o jeden z nejrozšířenějších trendů ve světě randění a většina lidí si stále ještě není jistá, o co se jedná. Možná, že se to někdy stalo i vám a ani o tom nevíte! Tento výraz se ve vyhledávačích loni zobrazoval o 421 % častěji, než v předchozích letech! Takže co znamená?  

Jde v podstatě o to, že člověk ukončí vztah tím, že se přestane ozývat. Naprosto. Neodpovídá na zprávy, nezvadá telefony a zkrátka jako by zmizel z povrchu zemského. K tomuto přístupu velmi štědře přispěly seznamovací aplikace, protože se předpokládá, že nebudete dlouho lpět na jednom “cíli” a přesunete se rychle na jiný... Často ho však využívají lidé, kteří se zkrátka bojí konfrontace a nepříjemných rozchodů. Jsou to nevyrovnaní jedinci, a pokud se stanete obětí ghostingu věřte, že vina rozhodně není na vaší straně. Místo toho, abyste se zbytečně rozčilovali raději danou osobu politujte, protože na sobě musí ještě opravdu hodně zapracovat.  

2. Sex na prvním rande?  
Tak tato otázka byla položena Googlu za loňský rok o 313 % více než dříve. Čím to je, že je v nás stále zakořeněné pravidlo, že existuje ten správný čas, kdy se s někým vyspat? Přitom je to jen a jen na nás. Pokud to tak cítíte a váš protějšek souhlasí, proč ne, klidně na to skočte. Jestliže jste však spíše zdrženlivé povahy, klidně počkejte. Sex je důležitou součástí našeho vztahu, ale i našich životů, partnera si v tomto ohledu jistě otestujte, než se pro něj rozhodnete, avšak kdy a kde rozhodujete vždy jen vy a nikdo jiný. A hlavně nad tím moc nepřemýšlejte, prostě dělejte, co je přirozené... 

3. Randit s kolegou? Ano či ne?  
Je to nevyhnutelné nebo se tomu raději vyhnout? Toť otázka... Ačkoliv může sex na pracovišti vše pořádně zamíchat a snadno se díky němu dostanete do problémů, zdá se, že toto téma je aktuálnější než kdy dříve. Alespoň od roku 2019 se zvedla frekvence vyhledávání této otázky o 281 %.  

Může to být dokonalá lovestory se šťastným koncem, ale také ten nejstrašidelnější horor. Je však pochopitelné, že toto téma je mezi vašimi pracovními kontakty tabu a zkrátka ho z očividných důvodů v zaměstnání neřešíte, proto přichází na řadu internet. Takže ano či ne? Dříve než na to hupsnete s Karlem z účetního nebo z Františkem z financí, položte si tyto otázky: Nemám ve smlouvě něco o vztazích na pracovišti? Až přejde fáze zamilování, zvládnu s tím člověkem pracovat? Je můj objekt zájmu vůbec single? Ovlivní takový vztah nějak mou práci? A v neposlední řadě se ptejte: Stojí mi to za to?  

4. Co je to “bread crumbing”? 
Ano, tušíte správně. Jde o další trend v oblasti vztahů, který vyhledáváme o 333 % častěji než loni. Nejde však o žádný nový fenomén a asi všichni jsme to někdy zažili či někomu udělali. Jde v podstatě o to, že udržujeme vágní vztah s někým, komu odpovídáme jen tak často, abychom udrželi jejich zájem, ale neplánujeme nic vážného. Zkrátka nás jen baví pozornost nebo si chceme trochu zvýšit ego. Jenže co když jste objetí bread crumbingu”? Potom se s takovým člověkem snažte sejít osobně. Jestliže mu to třikrát nějak záhadně nevyjde, přestaňte do tohoto jednostranného vztahu investovat. 

5. Co je to “gaslighting”? 
Tuto otázku si letos položilo o 416 % uživatelů Googlu více, než dříve a vsadíme se, že ani vy nevíte o co jde. Jedná se o termín z filmu “Gaslight”, ve kterém manipulativní manžel nutí ženu neustále zpochybňovat své konání, myšlenky, a dokonce i vzpomínky, aby ji mohl kontrolovat. Zní to hrozně, že? Bohužel i na takové lidi můžete narazit, a to nejen při výběru partnera, ale ji v případě přátel, pracovních styků nebo rodiny... 

Nárust tohoto typu vyhledávání naznačuje, že se lidé snaží sami sebe vzdělat co se týče vztahů - obzvláště těch toxických. A to je moc dobře! Vzdělávání je totiž klíčové a je nutné o těchto tématech hlasitě promlouvat. Ať už se stanete obětí těchto fenoménů či nikoliv. Jen tak získáme zdravější prostředí, ve kterém bude snadnější se poznávat a snad i zamilovávat.  

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde

Čtěte také: ZODIAC SEXTING GUIDE: Jak na lechtivé zprávy podle znamení zvěrokruhu?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama