Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Tohle je jediná osoba, kterou se kdy královna bála potkat 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/13.8.2019
Tipnete si, kdo to je?  
Reklama

Není obvyklé, aby královna organizovala schůzky se svými rodinnými příslušníky. Ti se jí většinou ozývají pravidelně a ona je neustále informována o tom, co dělají a kde se nacházejí. Nicméně tu byl jeden člen královské rodiny, se kterým se musela Alžběta II. scházet osobně a těchto setkání se prý velmi obávala a zanechala ji prý “vyčerpanou a zmatenou”. Touto osobou byla Princezna Diana, v době, kdy se rozcházela s Princem Charlesem.  

V knize Ingrid Sewardové “Královna & Diana” autorka píše: “Alžběta se setkání se svou snachou vždy děsila. Vždy se poté cítila vyčerpaně, zoufale a zmateně, což bylo velmi neobvyklé pro ženu v jejím postavení.” Výsledkem těchto sezení bylo, že se pak konaly stále méně.  

Popularita Lady Di byla fenomenální, ovšem nebylo to poprvé, co se národ zamiloval do překrásné princezny. Když byla tato mánie na vrcholu, jeden z dvořanů řekl královně: “Madam, sláva Charlese a Diany je naprosto nevídaná, nikdy jsem nic takového neviděl.” Alžběta pouze odvětila: “Když jsme si já a Margaret hledali manžely.”  

Ovšem i přes tyto “nepříjemné” schůzky pozvala královna Dianu i po jejím rozchodu s Charlesem na Vánoce v roce 1993 do SandringhamuDoufala, že by se mohl dát pár opět dohromady. Tento plán její výsosti nevyšel. 

Čtěte také:
Víme, kolik mají "na účtě" jednotliví členové královské rodiny!
10 neuvěřitelných faktů, které jste nevěděla o královně Alžbětě II.
Princ William měl údajně těsně před Kate “žhavý románek”

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama