Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

TEREZA SRBOVÁ: Naplněný příslib

text: Radka Červinková, Foto: Matúš Tóth/23.3.2020
V osmnácti odešla do Paříže, hereckou kariéru odstartovala v Londýně a nyní žije se svým mužem v L.A. Jako modelka pracovala pro značky, jako je Christian Dior nebo Astor, jako herečka debutovala rovnou v Cronenbergově snímku Východní přísliby, oceněném na torontském filmovém festivalu. Britský Adolf Eichmann, Příběh špionky nebo seriál HBO Protiúder jsou její další stupně ke zlaté. Češka, která ve světové konkurenci uspěla zatím na celé čáře. Přesto o ní v Čechách téměř nevíme. Nebýt náhod v minulém roce, nevěděli bychom dosud. 
Reklama

Celý článek si přečtete v dubnové Marie Claire, kterou najdete právě teď na stáncích a nebo si ji můžete objednat online zde. Poštovné zdrama! 

POSLECHNĚTE SI NÁŠ PODCAST SUPERŽENY S TEREZOU SRBOVOU

Vzpomenete si na to, kam jste jako pražské dítě z lékařské rodiny mířila, či zda jste měla nějakou představu o svém životě?
Bývala jsem jako dítě umělecky založená, hrála jsem na kytaru, soutěžila v recitaci, kreslila jsem, zpívala v Bambini di Praga i ve školním sboru, přestože jsem nic z toho doma nevídala. To až jako dospělá jsem zjistila, že můj táta kreslil, babička z maminčiny strany byla ochotnická herečka a děda z tátovy strany si coby ochotník zahrál dokonce s Vlastimilem Brodským. Byla ale jiná doba, a nikdo z nich se svému nadání později nevěnoval. Museli pracovat, měli děti ve dvaceti a v obou případech byly jejich rodiny proti umělecké cestě. U nás se říkávalo: Budeš chudý jako herec.

Vám byl plán vydat se na cestu umělcovu doma dopřán? 
Taky zpočátku ne. Moje rodina je víc exaktní a akademicky zaměřená. Máme v rodové linii buď učitele, nebo doktory. Platí u nás, že ve svém volnu si může každý dělat, co chce zajímavého, ale hlavně nechť má „skutečnou“ práci. Proto jsem se i já připravovala na kariéru doktorky. Teprve ve čtvrťáku na gymplu jsem si uvědomila, že medicínu vlastně nechci dělat, že si takhle nepředstavuju svůj život, že mám jinou povahu a že bych chtěla cestovat, poznávat svět i sama sebe.

K tomu jste došla sama po nějakých úvahách, nebo vám k tomu něco dopomohlo?
Částečně sama, ale inspiroval mě i můj učitel filosofie na střední, který mě přiměl číst zajímavé knížky a dokázal se se mnou o nich poutavě bavit. A pak jsme měli rodinného známého, válečného reportéra, který vystudoval kulturologii a vyprávěl mi o tomhle oboru. A já si uvědomila, že to jsem přesně já, že mě zajímá, co a proč lidé dělají, jaké mají důvody pro své chování.

Čtěte také: 10 nových filmů, které režírovaly ženy 

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama