Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Terapie pro vaše tělo? Zkuste hormonální jógu! 

Foto: Unsplash/1.5.2019
Ve dnech 10. až 11. května se v pražském hotelu Mandarin Oriental uskuteční seminář hormonální jógové terapie (HJT) pod vedením zkušené jógové instruktorky Aylin Akyolové. 

Hormonální jógová terapie je doplňující přírodní terapie užívaná k nastolení hormonální rovnováhy organismu skrz stimulací žláz s vnitřní sekrecí. Technika byla vyvinuta dnes již 90ti letou a stále nesmírně činorodou brazilskou psycholožkou Dinah Rodrigues, která využila svoji 30ti letou praxi jógy a detailní studie lidské fyziologie při vytváření této metody. Hormonální jógová terapie je podpořena studiemi a je vyučována a známá po celém světě.  

Díky komplexnosti cviků stačí cvičit denně 30 minut, aby byly vidět pozitivní výsledky. Cviky jsou komplexní a zahrnují jógové pozice (asány), dechové techniky, vizualizaci, práci s energií a koncentrační antistresové prvky. Cílem je nejenom se naučit zvládat stress, ale hlavně udržet hormonální rovnováhu organismu v harmonii, omlazovat ho a revitalizovat. Cviky jsou snadné a promyšleně seřazené. Jedná se o cvičení rychlé, energizující a dynamické.  

Výsledkem cvičení je právě zvýšení hladiny estrogenu v těle a stimulace ovulace, odstranění symptomů v souvislosti s nízkou hladinou estrogenu, lepší hospodaření s vitální energií, snížení únavy, zlepšení látkové a energetické výměny, revitalizace a omlazování organismu, harmonizace psychiky i harmonizace energetického systému těla. Hormonální jógová terapie pro ženy pomáhá zejména při obtížích spojených s menopauzou, předčasnou menopauzou, nepravidelná menstruací, nízkým libidem, inkontinencí, nespavostí, emocionální nestabilitou, premenstruačním syndromem, osteoporózou, cystami na vaječnících, hypofunkcí štítné žlázy, polycystickými vaječníky, syndromem karpálního tunelu, suchou kůží, vypadáváním vlasů, lámáním nehtů a jinými obtížemi způsobenými hormonální nerovnováhou v těle. Jako prevenci by hormonální jógu měly cvičit všechny ženy po 35. roce života. Statisticky totiž právě kolem 35. roku začíná klesat hladina estrogenu a mohou se objevit první symptomy, které akcelerují v přechodu. Ženy s PMS, ženy s bolestivou menstruací a silným krvácením sledují zlepšení svého stavu v poměrně krátké době. Pravidelné cvičení napomáhá k odstranění bolestí, křečí, zadržování vody v těle, psychické lability i migrén.  

Sestava hormonální jógy se vyučuje formou uceleného kurzu. Každá pozice se zvlášť důkladně prochází a propojuje s ostatními technikami (dechem, vizualizací aj.), aby na konci kurzu účastnice byly schopny sestavu cvičit doma. V případě, že si budou přát sestavu zopakovat a ujistit se, že ji provádí správně, je možné se zúčastnit opakovací lekce pro absolventy semináře.  

Seminář probíhá v pátek 10.května od 17.30 do 20 hodin a v sobotu 11.května od 10 do 14 hodin. Předešlá zkušenost s jógou není pro účast nutná. Cena víkendového kurzu je 3800,- Kč včetně DPH a zahrnuje skripta podle zakladatelky hormonální jógy Dinah Rodrigues s obrázky a popisky pro domácí praxi a nealkoholické nápoje. Žádné vybavení - kromě pohodlného oblečení na cvičení - s sebou není potřeba; hotel poskytne jógamatky a ručníky. Rezervace přijímá Spa Concierge na telefonním čísle 233 088 655 nebo emailem na moprg-spa@mohg.com.  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama