Přejít k hlavnímu obsahu

TECH: Čtyři kola, kterým podlehnete!

Foto: Peugeot/22.11.2018
A co budete řídit vy? 

Tento automobil nevyhrál auto roku, v segmentu malých vozů nepatří k nejlevnějším, není ani horkou novinkou, neboť na trhu už je pěkných pár let. Přesto jeho prodeje rok od roku strmě rostou. Je nejen nejprodávanějším modelem značky Peugeot v ČR, ale i nejprodávanějším malým SUV na trhu. Řeč je o fenoménu jménem Peugeot 2008. Čím si získal srdce tisíců českých zákazníků?

Je příslušníkem žádané kategorie SUV, což prozrazuje jeho vzhled, mimochodem velice atraktivní! K tomu přimíchal přísady,  jako skvělé jízdní vlastnosti, praktická prostornost a bohatá výbavy už od základních verzí. Okořenil to pětiletou značkovou zárukou a bestseller byl na světě. Jaké jsou jeho další přednosti?

Ve městě jako doma
Nejvíce ho oceníte ve městě. Zevnitř sice působí objemně, zvenku má ale příjemně malé rozměry. Se snadnou ovladatelností a mrštností se tak bezpečně proplete úzkými uličkami. S parkováním vám pomůže couvací kamera či funkce City Park, která umí zaparkovat za vás. Vy ovládáte jen pedály a veškeré parkovací manévry přenecháte elektronickým systémům. Dalším praktickým pomocníkem je Active City Brake. Ten včas zaregistruje překážku a nouzovým zabrzděním zabrání nehodě, či alespoň zmírní její následky.

Miluje outdoor
Peugeot 2008 sice nedisponuje pohonem všech kol, přesto se s ním můžete pustit do lehčího terénu. Má zvýšený podvozek, ochranné prvky karoserie a hlavně protiprokluzový systém Grip Control, který vám umožní vydat se i na nezpevněné cesty. Nastavíte ovladačem, zda pojedete po blátě, písku nebo po sněhu a přední kola přizpůsobí prokluz, aby se vám jelo vždy perfektně.

Noblesní interiér
Ať už jste kdekoli, vždy si budete užívat luxusního a pohodlného interiéru vozu. Palubní deska je kvalitní, dokonale propracovaná. Malý volant je potažený jemnou kůží a výborně padne do ruky. Velká dotyková obrazovka reaguje přesně a intuitivně. Obrovská panoramatická střecha vůz krásně prosvětlí. V noci se obrys střechy rozsvítí tlumeným modrým světlem, které vydává LED lišta, a v autě zavládne jedinečná atmosféra.

Úsporné motory
Benzín nebo diesel? Manuál nebo automat? S turbem nebo bez něj? Vybírat můžete z pěti motorizací, mezi nimiž dominuje benzínový tříválec PureTech, který letos získal čtvrtým rokem po sobě ocenění Mezinárodní motor roku ve své kategorii. Ať už ale zvolíte jakoukoli pohonnou jednotku, vždy si můžete být jisti skvělou dynamikou a nízkou spotřebou.

Cena od 317 000 Kč
Více na www.peugeot.cz

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole