Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

TAŤÁNA GREGOR BRZOBOHATÁ: Hledala jsem cestu do minulosti

Text: Radka Červinková, Foto: Lukáš Dvořák/25.2.2019
Předsedkyně správní rady nadace Krása pomoci, influencerka a aktivistka, česká topmodelka, světová vítězka Miss World a ambasadorka OSN... Taťána Gregor Brzobohatá je ale hlavně žena z masa a kostí, která musela nejdříve ze všeho vysvobodit svou zraněnou dětskou duši a zbavit ji závaží z minulosti, aby mohla vyletět ke hvězdám.
Reklama

Narodila jste se v Trnavě, česko-slovenským rodičům. Cítíte v sobě slovenskou krev?
Rozhodně, jsem na svůj československý původ nesmírně hrdá. V každé rodině by se měl najít důvod, nač být hrdý. Pro mě je hledání kořenů celoživotní téma. V každé rodinné historii je klíč ke všem osobním a psychickým věcem, které nám hlavu tíží, nebo ji naopak dokážou vztyčit. 

Potřebovala jste rozkrytím rodinných konstelací něco objasnit?
Pocházím z neúplné rodiny. Naši se rozvedli, když mi bylo dva a půl roku, a všechno si to pamatuju... Nebyl to lehký rozvod. Pamatuju si i moment narození, nevím, proč to tak mám. Je to celkem zvláštní, ale je to tak. 

Máte takové prožitky v paměti, aniž byste podstoupila regresní terapii?
Tuhle vzpomínku jsem měla ještě předtím, než jsem ji podstoupila. Protože jsem sama hledala cestu do minulosti, jak se v ní vyznat a co by mi mohlo pomoci, navštěvovala jsem terapeutku a podstupovala hlubinnou práci na sobě, tak abych se vyrovnala s tím, co jsem nedokázala vědomě zpracovat. Zkusila jsem například pomocí holotropního dýchání nahlédnout tam, kam se člověk běžně nedostane. Dnes se do takových stavů umím dostat sama při běžné meditaci. Nebo během povídání si. Je očistné bavit se o tom a pouštět to ven. Nebo třeba psát si deník. Každý by to měl zkusit praktikovat. Tahle forma psychické hygieny je nesmírně důležitá. Obzvlášť, když si člověk na začátku života projde nějakými traumaty. A pro mě rozvod rodičů traumatem byl, dítě to vnímá jako zradu. Vaši se rozejdou, vy to jako dítě nechápete, nikdo vám to, co se děje, nevysvětlí a vy se jako dítě musíte přizpůsobit. Vědomě, či nevědomě vám ale chybějí obě osoby...

Přečtěte si celý rozhovor v březnové Marie Claire, kterou teď najdete na stáncích. 

Čtěte také:
ROZHOVOR: Karl Lagerfeld se spisovatelkou Christine Angot
ANTONIE FORMANOVÁ: Na slavné jméno nespoléhám
JIŘÍ BURIAN: Díky fikci mnohem snáz měním zavedená pravidla​

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama