Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Takto vypadá pochod za život

Text: Tatiana Urbanová, Foto: MAGNA/24.6.2020
Aby zachránila život svého syna Patricka, musí Nathalie putovat 4 dny do jediné nemocnice v širokém okolí. Humanitární zdravotnická organizace MAGNA chce upozornit na nedostupnost základní zdravotní péče v zemích, které čelí humanitární krizi.

Ve svých nemocnicích MAGNA pomáhá a léčí, aby děti neumíraly na nemoci, která u nás vyřeší i návštěva lékárny. V České republice a na Slovensku proto spouští kampaň, kterou vyzývá lidi, aby se přidali a podpořili pochod za život. Pochodem za život je náročná několikadenní cesta matky Nathalie, která nese svého nemocného syna Patricka v horečkách do nemocnice MAGNA v Kongu.

 

 

V zemích jako je Kongo chybí infrastruktura a přístup ke zdravotní péči je pro většinu lidí nedostupný. Cesta do nemocnice je navíc pro každou matku rizikem, protože bezbranné ženy jsou tu snadnou kořistí nejen pro jedovaté hady, ale i pro ozbrojené rebely a vojáky.

Dětí jako Patrick a matek jako Nathalie jsou v Konžské demokratické republice miliony. MAGNA jim pomáhá již od roku 2009. V zemi je podle odhadů odkázaných na humanitární pomoc asi 15 milionů lidí. Více než polovina z nich jsou děti. Násilí, konflikty, hlad, nedostupná a častokrát nedostatečná zdravotní péče, opakující se epidemie smrtící Eboly či spalniček, to vše situaci nejzranitelnějších – dětí – ještě zhoršuje.

MAGNA pomáhá v mnoha koutech obrovské Konžské demokratické republiky. V 5 provinciích provozuje nemocnice a zdravotnická zařízení, které poskytují zdravotnickou pomoc statisícům lidí. Jinak by byly jejich životy v ohrožení a mnozí by nepřežili. Více než 600 lékařů, zdravotníků, ale i pracovníků jiných profesí, léčí, pomáhá při porodech, bojuje s chorobami, podvýživou a stará se o oběti sexuálního násilí. Každý den léčí a dávají naději díky svým podporovatelům, lidem, jako jste i Vy.

„Lidé v nouzi pro nás nejsou čísla v tabulkách. Jsou to Patrick, Nathalie, konkrétní živé bytosti. Zakládáme si na tom, že MAGNA pomáhá přímo v terénu, na místech, kde by se jiní neodhodlali, i proto je naše pomoc skutečná a efektivní. 100 % darů používáme v našich medicínských projektech. Finanční prostředky vynakládáme zejména na přímou léčbu a vzdělávání lokálních zdravotníků. Nejsme jen skupina na přeposílání peněz jiným. Známe nemocné, jejich osudy a potřeby. Dokážeme reagovat na nepředvídané situace, jako jsou epidemie spalniček nebo pandemie Covid-19. Nesbalíme se po pár měsících a nenecháme lidi v nouzi bez pomoci. Nespoléháme se na to, že naši práci udělá někdo za nás. Pomoc MAGNA naplňuje potřeby konkrétních lidí na konkrétních místech, je skutečná, přímá a efektivní,“ říká Denisa Augustínová, operační ředitelka MAGNA.

Každé dítě si zaslouží vyrůstat v bezpečí a zdraví.

Realita je ale taková, že mnohé čelí obrovským překážkám – jako Nathalie se svým synem Patrickem. Se správnou podporou mohou tyto matky a jejich děti překonat nebezpečí a nemoci a žít ve zdraví, ale potřebují vaši pomoc. Vaše podpora a dar – často i malý – může změnit jejich svět. Začněte už dnes a pomáhejte je léčit každý měsíc.

Více informací získáte na www.magnapochod.cz

 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama