Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Tajemný sex dálného východu

Text: Terezie Krejbychová, Foto: Getty images/20.12.2018
Moderní trend globalizace zasáhl i náš sexuální život. Čím nás mohou inspirovat kultury vzdálené tisíce kilometrů od té naší? 

Lidská sexualita prostupuje všemi národy, érami a politickými režimy všech koutů světa. Zjednodušeně řečeno, souložíme všichni, princip a provedení pohlavního styku je podobný, ne však stejný. Zkrátka jiný kraj, jiný mrav. Náš sexuální život nejvíce ovlivňují celkový kulturně-historický kontext, sexuální výchova, kterou jsme prošli, převládající náboženství ve společnosti a také politická atmosféra v dané zemi. V mnoha případech jde o velmi smutnou tendenci politických režimů vnucovat pohled na sex jako na nedůležitou a nežádoucí aktivitu, kterou je nutné společensky regulovat. Zajímavé je, že se to týká především národů, které jsou nám z dochovaných spisů, maleb a dalších uměleckých artefaktů známy jako národy velmi eroticky zaměřené, vynalézavé a v tomto ohledu vyspělé. Pojďme se společně podívat na tři země Dálného východu, které nás Evropany fascinují a stále jsou pro nás tak trochu obestřeny tajemnem a jistým tabu.

O sexuálních praktikách v Indii, v Číně a v Japonsku se dočtete v novém čísle Marie Claire, které najdete nyní na stáncích. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole