Přejít k hlavnímu obsahu

Tahle “směšná” mikro kabelka se stala módní senzací 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Instagram/7.3.2019
Jaká největší nejmenší věc nás zaujala na pařížském fashion weeku?  

Od svého představení na módním mole minulý týden se stala Jacquemus Mini Le Chiquito senzací ve fashion světě. Ovšem zbytek planety se nechápavě škrábe na hlavě. Proč? Protože tento doplněk měří pouhých 5,2 cm, nevejde se do něj ani kreditní karta a klidně se schová do dlaně svého majitele. 

 

Toto drobné příslušenství je mini verzí už tak malé kabelky Le Chiquito bag, která byla uvedena na trh minulý rok, měla 14 cm na délku, 6 cm na šířku a prodávala se přibližně za 500 dolarů. Ano, a ještě je důležité dodat jeden detail – ihned byla naprosto beznadějně vyprodaná po celém internetu. Ačkoliv není cena její menší sestry ještě zveřejněna, je pravděpodobné, že půjde o podobná bestseller. 

 

Svět internetu si ovšem ťuká na čelo a hledá pro tuto kabelku uplatnění. Lidé na Twitteru vtípkují, že by se do ní mohly vejít třeba dva mentolové bonbony, fleshka nebo důstojnost majitele tohoto módního výstřelku. Jiní dodávají, že by mohla být tato taška symbolikou a metaforou traumat, která s sebou každý stále nosíme při sobě.  

Zakladatel značky Jacquemus devětadvacetiletý Simon Porte si rychle stihl vybudovat skvělé jméno a pověst ve fashion průmyslu. Jeho obří slaměné klobouky inspirované domovem v Provence doplněné o nebezpečně krátké šaty jsou dnes již skoro ikonické. Porte si prostě rád hraje s velikostmi a proporcemi. Tak jako můžeme vidět u jeho kabelek i na letošní přehlídce v Paříži.  

Čtěte také:
MÓDA VS. UMĚNÍ: Kde berou návrháři inspiraci?
Ikonická Saddle bag od Dioru je zpět!
To nejlepší z haute couture na jaro/léto 2019!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole