Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Tahle Miss boří stereotypy. Neuvěříte, jak se jí podařilo získat korunku

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Instagram/26.7.2019
Tahle čtyřiadvacetiletá Miss vyhrála korunku poté, co předvedla vědecký experiment na pódiu. Takže kdo ještě věří stereotypu, že krásně ženy nejsou chytré??? 

Biochemička Camille Schrier vyhrála 22. června v soutěži krásy Miss Virginia první místo poté, co ukázala svůj opravdu výjimečný talent a předvedla na pódiu chemický experiment. Konkrétně ukázala publiku katalytický rozklad peroxidu vodíku, který kulminoval barevnou explozí pěny. Tento pokus se lidově nazývá “sloní zubní pasta”. Camille tak vyměnila róbu za chemický plášť a ochranné brýle (ovšem podpatky si stále nechala) a její risk se vyplatil.  

“Jde o organizaci (pozn. red.: Miss), kde obvykle dívky představují svůj pěvecký talent nebo tančí... já jsem podstoupila riziko a předvedla vědecký experiment. Jako někdo, kdo boří hranice a stereotypy, jak má vypadat talentová soutěž v Miss America, jsem chtěla přinést něco jiného a nového. A ono se to vyplatilo,” uvedla Camille.  

Novopečená Miss je členkou/advokátkou STEMU a dělá si doktorát z medicíny na univerzitě ve Virginii. Své nové postavení chce využít k tomu, aby zvyšovala osvětu ohledně žen, které dělají ve vědecké sféře a ráda by propagovala program “Mind your Meds”, který se zabývá drogovou bezpečností a prevencí zneužívání návykových látek. V září tohoto roku se zúčastní finále Miss America a my jí budeme držet palce.  

Čtěte také:
Co dělá menstruace s produktivitou žen?
Muži vyvrací 5 stereotypů, které o nich mají ženy
Češky pořád vydělávají o 22 % méně než muži. Změní se to?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole