Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Světoví lídři, popové hvězdy i drag queens, ti všichni se zúčastní globální Gay Pride  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Archiv/26.6.2020
Global Pride je online akce naplánovaná na sobotu 27. června a bude zahrnovat představení mezinárodních hudebníků, ale i vyjádření premiérů i členů královské rodiny.  
Reklama

Světoví vůdci, aktivisté v oblasti lidských práv, mezinárodní hvězdy i drag queens se zúčastní čtyřiadvaceti hodinové online oslavy LQBTQ komunity. Tato akce alespoň lehce nahrazuje zrušené nebo odložené gay pochody, které by jinak po celém světě v tuto dobu vypukly. Program je naplánován na sobotu 27. června a svou účast již přislíbili Erna Solberg, norská premiérka, premiér Lucemburska Xavier Bettel nebo Justin Trudeau premiér Kanady. Řeč si připravil i Singh Gohil, první otevřeně homosexuální princ z Indie.  

Mezi plánovanými vystoupeními jsou zařazeny i mega světové hvězdy Olivia Newton-John, Deborah CoxThelma Houston a Ava Max, draq queens Pabllo Vittar a Courtney Act. O hudební performance se postarají Dixie ChicksBright Light Bright Light, Adam Lambert,  Calum ScottSteve Grand, Conchita WurstKeshaLeann Rimes, Melanie C, Rita Ora, Pussycat DollsVillage Pople a mnoho dalších.   

“Každý organizátor Pride na světě může vyprávět příběhy lidí, jejichž život se změnit po návštěvě tohoto eventu,” vypráví Kristine Garina, předsedkyně Evropské asociace organizátorů Pride. “A když je tolik Pride po celém světě zrušeno nebo odloženo, jsme cítili, že máme odpovědnost za to, abychom se sešli alespoň online.” 

Na světě se koná více než 1500 Gay Pride a všichni jsou zvaní! Organizátoři plánují zahrnout videa z regionálních LGBTQ slavností. Sledujte tuto oslavu live na youtube. Více informací získáte na webu www.globalpride2020.org 

Sledujte zde: 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama