Přejít k hlavnímu obsahu

Světové týdny módy jsou za dveřmi. Co přinesou tuto sezonu?

Text: Lucie Švábenská, Foto: Getty images/12.1.2019
Půl roku uběhlo jako voda a světové fashion weeky jsou opět tady!  New York, Londýn, Miláno, Paříž… Módní metropole se již třesou v základech!  

Ani ne měsíc od oslav Nového roku nás čeká podobně důležitá událost. Minimálně pro módní nadšence. Světové módní týdny ve 4 nejvýznamnějších fashion metropolích – Londýn, New York, Milano a Paříž. Každého z nich se účastní řada významných návrhářů, kteří právě finišují své kolekce pro womenswear, ale zároveň již představují menswear v rámci lednových přehlídek pouze pro pány.   

Dne 7.2. 2019 vypukne řádné šílenství, kdy v New Yorku oficiálně začne módní měsíc plný dámských modelů. Tento zahajující event se však nedávno zkomplikoval, když se cesty Rafa Simonse a Calvina Kleina rozešly a následkem toho je zrušení jejich módní přehlídky. Nikdo prozatím neví, kdo tento slot zaplní.  

Před oficiálními módními týdny, které se budou věnovat exklusivně womenswear, nás čekají ty pánské, které již začaly! Dne 5.1. 2019 byl zahájen LFWM – London Fashion Week Menswear. Zde se představili méně známí návrháři, ale rozhodně ne méně kreativní. Nejvíce očekávanými show byly ty v režii Edena Lowetha a Toma Barrata, Craiga Greena a Samuela Rosse. Ti nakonec předvedli nejen talent a originální nápady, ale i jejich samotné představení kolekce bylo nezapomenutelné. Módní domy, dávejte si pozor. Konkurence jen roste!  

Londýn fashion week meanswear skončil 7.1.2019 a nyní nás čekají jeho ekvivalenty ve Florencii, Miláně a zakončí to Paříž, kde se během ledna budou konat nejen tyto eventy (15.1. – 20.1.), ale také haute couture (21.1. – 24.1.). 

Je jisté, že nás během ledna čeká spousta zajímavých přehlídek a můžeme se těšit na spoustu originálních kolekcí. Největší vlna kreativity ale vypukne během února. Nezapomeňte nás sledovat pro přínos těch nejčerstvějších informací!  

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole