Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

SVĚDECTVÍ COVID-19: Single v době epidemie? Země je ve stavu nouze a stejně tak i váš milostný život

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Archiv/5.4.2020
Olivia Adams, redaktorka britské Marie Claire, je v době koronaviru single. Co to pro ni znamená? Slovo touha a láska mají najednou úplně jiný význam. 
Reklama

Země je ve stavu nouze, stejně tak jako můj milostný život. Před dvěma týdny jsem odletěla na Srí Lanku na svatbu mého kamaráda a užila jsem si platonický románek s jedním Australanem. Návrat do reality náladového a deštivého Londýna byl opravdu složitý, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet seznamovací aplikaci Hinge (mít více než jednu se zdálo moc) a jít na rande.  

V tu chvíli se koronavirus začal šířit po celé Británii, ale protože vláda nenařídila karanténu, určili jsme si datum a čas schůzky. V metru na sever Londýna jsem na sobě cítila odsuzující pohledy. Byl pátek večer a já jsem si připadala jako jediná žena, která má make-up a míří do centra. Místo toho, aby lidé proudili do barů a hospod, bylo na ulicích jen pár chmurně vyhlížejících mužů, kteří byli hluboce zahloubaní ve svých myšlenkách. Nikde žádný smích, opilecké hlouposti ani náklonnost mezi lidmi. Londýn byl v útlumu a bylo smutné to vidět.  

Rande bylo průměrné (nedostatek atmosféry kolem jistě nepomohl), a my šli každý svou cestou. Sebrala jsem však odvahu a rozhodla se, že nebudu ztrácet naději a proaktivně se porozhlédnu po někom jiném. Ovšem mezitím svět online randění vzal pandemii trochu více v potaz. A tím myslím, že si většina aktualizovala profily.  

Objevovaly se hlášky jako:  

“Mohli bychom se spolu izolovat u mě.”  
“Budeš moje karanténa?”  
“Vyměním nahé fotky za toaletní papír.”  
“Hledám někoho s těstovinami, rýží a mýdlem.”  

Byla jsem překvapená, že někdo používá koronavirus jako začátek konverzace, ovšem podle webovek OKCupid se zmínky o COVID-19 mezi lednem a březnem zvýšily o 262 procent. Opravdu. Jak bych mohla svůj profil updatovat já, přemýšlela jsem. Možná něco jako: “Hledám někoho, kdo nemá koronavirusNee, jen si žertuju.” Tento krok by však byl stejně zbytečný, protože další rande se nekonalo. Místo toho jsem začala všechno dezinfikovat a zabydlovala jsem se v izolaci v mém sdíleném domě na jihu Londýna.  

Pokud by situace nebyla tak vážná, pravděpodobně bych se tomu mohla i zasmát jako vesmírnému plánu udržet mě single navždycky. Tohle meme to shrnuje naprosto dokonale.  

Abych byla upřímná, jsem vděčná, že britské seznamovací aplikace ještě nezašly do extrému a neudělali update o COVID-19, tak jako ty na Islandu. Tam jsou uživatelé rovnou tázáni, aby upřesnili svůj status a vybrali si z následujících možností:  
mám koronavirus 
měl/a jsem koronavirus 
jsem v karanténě 
neměl/a jsem koronavirus 
Aplikace potom uživatele propojí na základě těchto informací. A zatímco chápu, co tím tvůrci sledují, že chtějí jen snížit riziko nákazy, tak mi připadá, že svět se trochu zbláznil. 

Když je možnost seznámit se s novým mužem nereálná, pokušení ozvat se vašemu bývalému příteli začíná být opravdu velké. Nebudu vás však soudit, když to uděláte, protože být sama v izolaci je opravdu těžké. Přihlížet tomu, jak vám zavírají oblíbené podniky a vaši přátelé se spolu uvelebují pohodlně doma, to otestuje i ty nejpozitivnější z nás. V takovém případě vřele doporučuji nainstalovat si Houseparty, tu nejlepší aplikaci, která vám dovolí videochattovat s vašimi přáteli. 

Dalším skvělým rozptýlením je sebeláska. Prodej sexuálních pomůcek se mnohonásobně zvýšil poté, co byla nařízena izolace. Ředitelé firmy Womanizer odhalili, že poptávka po hračkách se v Británii zvýšila o 13 %, v Itálii o 60 % a ve Francii o 40 %. Nahrazuje snad lubrikační gel dezinfekci???  

Možná, že je mým osudem být přece jen a Australanem. Protože stejně nemůžu trávit čas ani se líbat s nikým v Londýně. Mohli bychom si psát milostné dopisy. Nebo si posílat balíčky pomoci s dezinfekcí na ruce. To je jen nápad.  

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde.  

Čtěte také: SVĚDECTVÍ COVID-19: Práce specialistů na infekční choroby je ceněna jen v krizích jako tato 

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama