Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

SVĚDECTVÍ COVID-19: Práce specialistů na infekční choroby je ceněna jen v krizích jako tato 

Text: Fernando Gomez Dossena, Foto: Archiv/1.4.2020
Cristina Freuler je vedoucí infekčního oddělení Německé nemocnice v Buenos Aires, první instituce, která měla potvrzený případ koronaviru v Argentině. Tohle je její svědectví.  
Reklama

Spolu s touto pandemií přestal být můj pracovní život rutinou. Už nemám žádný rozvrh a nikdy nevím, kdy přijdu večer domů. Kromě toho jsem neustále bombardována přívalem vládních informací, které musím prozkoumat, abych představila nějaké řešení a představila odpovědi. Co se týká osobního života, už nemám volný čas. Můj partner se stará o vše, co se týká domova. Naštěstí jsou mé děti dospělé. Prázdné hnízdo je tak pro mě ideálním scénářem a dovoluje mi soustředit se na tuto pandemii.  

Tým, který se zaměřuje na koronavirus se skládá ze čtyř lékařů a tří rezidentů. Pracujeme bok po boku a neexistuje mezi námi žádná hierarchie. Zbytek nemocnice samozřejmě spolupracuje. Epidemický výbor, který je v takových situacích stanoven, nám také pomáhá. Práce je velmi obtížná, ale je mezi námi povznášející duch jednoty.  

Můj plán konzultací je plný a do mé ordinace, jako jedné z mála, stále ještě chodí i pacienti Lidé se totiž nyní všeobecně bojí přiblížit nemocnici. Nesetkávám se ale jen s pacienty, ale také se zaměstnanci a institucemi... Během sta metrů, které dělí mou kancelář o parkoviště, kde mám auto, mě osloví 8 až 10 lidí, aby se mě na něco zeptali. Můj telefon zvoní nonstop a většina jsou čísla, které neznám. Ptají se mě na různé otázky, které se týkají specifických případů a situací. Dělám si čas na to, abych odpověděla každému, protože každý si zaslouží pomoc.  

Myslím si, že za pár měsíců bude má práce úplně stejná, jako bývala dříve. Infektolog bývá často podhodnocený. Ve chvílích jako je tato se stáváme velmi důležitými lidmi, ale to se nikdy nepromítne do odměny. Co získáme je spousta práce navíc a stále neseme těžší a těžší břemeno. Bylo by dobré vzít tyto situace v potaz. Slyšela jsem jednšpanělskou vědkyni, která radila, aby se zavolalo Messimu nebo Ronaldovi, aby našli lék na tento virus, protože jsou placeni miliony a miliony a ona, stejně jako my ostatní, má jen minimální plat. Je to ironie, ale něco pravdy na tom je.  

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde.  

Čtěte také: ČEŠKY V PRVNÍ LINII: Čtěte nový seriál Marie Claire

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama