Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

SVĚDECTVÍ COVID-19: Když máte doma dvouleté dítě, nastoupíte do nové práce a vypukne epidemie

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Archiv/4.4.2020
Aya Kanai je šéfredaktorkou americké Marie Claire a tohle je její setkání s koronavirem.
Reklama

Začátkem roku 2020 jsem nastoupila do nové práce na pozici šéfredaktorky Marie Claire USA. Naivně jsem si myslela, že to neovlivní mé balancování rolí mezi ctižádostivou kariéristkou, matkou, manželkou, dcerou, atd., protože už jsem se už naučila, jak to zvládnou všechno. To se nepovedlo. Krize, které nyní čelí celý svět, tento pocit nerovnováhy ještě zvyšuje. Jediné, co vím jistě je fakt, že mít poslání a sloužit ostatním udělá velký rozdíl v tom, jak zvládáte stresové situace.  

Narodila jsem se, vyrůstala jsem a nyní i žiji v New Yorku. Ten se momentálně stal epicentrem světové pandemie koronaviru. Moji rodiče, kterým je 70 a 80 let, zde také žijí. Když to všechno začalo, přemýšlela jsem, jestli si nepůjčit auto a neodjet z New Yorku. Jenže jsme nevyužili tuto příležitost a teď jsme tu na celou dobu.  

Mám dvouletou dceru, která samozřejmě neví, co se děje, a do každodenního života přináší tolik radosti a nevinnosti. Nevýhodou však je, že má tolik energie. Je to neposedné klubíčko aktivit, takže ji musíme brát ven na otevřené prostranství nebo do parku, aby mohla běhat a hrát si. Nonstop sledujeme každý její pohyb, aby nic nezvedala. Takto malé děti poznávají vše kolem sebe skrze jejich ruce a nutit ji, aby se přestala dotýkat světa kolem sebe je smutné. Ale udržíme ji v bezpečí.  

Jak jsem již zmiňovala, právě jsem začala na nové pozici, když to všechno začalo. Vytvářím důležité vztahy a pracuji skrze video telefonáty a emaily. Je to výzva, ale jsem velmi vděčná, že mohu vytvářet Marie Claire v době, kdy lidé potřebují náš obsah a příběhy více než jindy. Protože jsem Japonka žijící v Americe, vždy jsem se cítila být součástí globální komunity, ale nyní to pociťuji mnohem více. Vytváření něčeho, co uvidí lidé po celém světě je velkou výsadou.  

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde.  

Čtěte také: SVĚDECTVÍ COVID-19: Práce specialistů na infekční choroby je ceněna jen v krizích jako tato

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama