Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Svatba? Zn. udržitelně!

Text: Andrea Šlechtová, Foto: Veršatyl/27.4.2019
Svatby jsou opět v kurzu! S novou generací nevěst odzvonilo veselkám v kulturáku, kuřecímu krému s broskví a dalším strašákům letních víkendů. Na řadu přicházejí vyzdobené stodoly, louky plné květin a v neposlední řadě lokální tvůrci a ekologie se zero waste konceptem. Jak na udržitelnou svatbu?

Zařídit lokální svatbu s využitím principů udržitelnosti je lehčí, než by se mohlo zdát. Přinášíme 5 tipů, jak se přiblížit svatbě snů jako z pinterestové nástěnky.

Dekorace
Pompomy, papírové řetězy, umělé květiny, organzové pruhy… Nic z toho na moderní svatbu nepatří. Květiny nasbírejte na louce nebo si je objednejte u lokálního pěstitele. Existuje mnoho českých květinových farem s širokou nabídkou. Při výběru dekorací platí jedno velké pravilo – nekupujte nové, využijte to, co už máte. Od zavařovaček, přes staré látky či záclony, až po věci z půdy na chalupě. Rozhlédněte se kolem a zapojte svoji kreativitu. Jako vázy využijte prázdné lahve od vína, na ozdobu stolů vytvořte origami jeřáby ze starých novin.

Svatební šaty do práce i divadla
Prvotřídní svatební šaty, které můžete nosit i po dni D, už v dnešní době nejsou žádný problém. Je hezké zavzpomínat u skříně s 20 let starými šaty, není jich ale trochu škoda? Na svůj velký den můžete díky Veršatyl vzpomínat celoročně. Nechte si své šaty ušít u nich. V rámci svých služeb nabízejí možnost přešití slavnostních šatů do těch na běžné nošení. Vy tak čas od času budete moct vynést vzpomínky na svatbu i při běžném pracovním dni.

Není catering jako catering
Při výběru jídla myslete na zero waste. Dávejte si pozor hlavně na to, v čem jsou jednotlivá jídla servírována. Problém často nastává u dezertů, kde se objevuje obrovské množství košíčků a plastových mističek. Vybírejte dodavatele podle toho, jestli je schopen zaručit znovupoužitelnost všech svých servírovacích nádob.

Nádobí jako za starých časů
Všude kolem nás je tolik jednorázového nádobí, až často zapomeneme na staré dobré půjčování. S rozmachem cirkulární ekonomiky se vracíme ke konceptu sdílených dílen, prostorů a výpůjčkám. Zapomeňte na jednorázové kelímky. A rozhodně se vyhněte biodegradabilním plastům. Pokud chcete mít svatbu trendy, objednejte si spolu s cateringem i veškeré nádobí. Můžete tak pít s klasických skleniček a nemusí vás trápit množství odpadu, které vznikne. Všechny sklenice a talíře si pak v rámci služby odvezou, umyjí a vy nemáte žádné starosti.

Brčka všech tvarů i vůní
Plastová brčka už dávno nejsou cool. Jestli je na své svatbě opravdu potřebujete (a je jasné, že na koktejly jsou více než nutná), dejte přednost jejich náhradám. Existuje spoustu způsobů, jak se vyhnout těm klasickým – na výběr máte ze skleněných, kovových, slámkových, těstovinových nebo třeba dřevěných.

TIP – Veršatyl, svatební šaty na každý den
Šaty od Veršatyl jsou skvělou volbou pro každého, kdo má rád univerzálnost. Je vám líto koupit si šaty pouze na jednu příležitost a už je nikdy nevzít na sebe? S Veršatyl nemusíte. Po svatbě vám je přešijí a můžete je nosit klidně i do práce. Cena: 20 000 – 38 000 Kč dle materiálů a náročnosti zpracování. Více info na www.versatyl.cz

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole