Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Stylově v pohybu? Jde to! Jak na sportovní dress code?

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash, Archiv firem/16.8.2018
“Pokud nejste lepší, než vaše konkurence, alespoň se lépe oblečte,"  říká Anna Wintour.
 

Sexy postava do plavek vzniká v zimě, říká se, ovšem povrchové úpravy se dohánějí na poslední chvíli, kdy se teplota na teploměru přiblíží třicítce. Pokud patříte k těm milovnicím adrenalinu, které se týden před odjezdem na dovolenou snaží ideálně uběhnout maraton a vmáčknout své líné linie do bikin o číslo menších, jsme s vámi. Dokonale tento pocit známe. Víme, že ve fitku možná nejste poprvé, ale aspirovat na titul “best body” nejspíš nebudete. Alespoň vám však poradíme, jak se řídit radou Anny Wintour a vypadat u jakéhokoliv cvičení nejstylověji. Třeba vám to pak dodá i motivaci k pravidelnému pohybu. 

Příprava je klíčová 

Prozradíme vám malé tajemství. Je v podstatě jedno, jaký sport preferujete, co ale před žádným cvičením nesmíte zanedbat je péče o vaši pleť - tu musíte vždy důkladně odlíčit. Během zvýšené fyzické aktivity se nám po celém těle rozšiřují póry a nejvíce je to patrné právě na obličeji. Pokud na pleti necháte vrstvu make-upu, póry se ucpou, nebudou dýchat a vy odejdete z tělocvičny s pár pupínky navíc...  

Moderní ásana 

Jestliže jste propadla kouzlu jógy, jistě víte, že zde je nejdůležitější pohodlí. Oblékněte si klidně více vrstev, abyste mohla odhazovat jednotlivé svršky stranou, až se vaše tělo dostane do flow a zahřeje se. Volte raději upnutější oblečení nebo alespoň takové, které se nebude vyhrnovat, pokaždé, kdy se ocitnete v pozici (psa) hlavou dolů.  

Fitness star 

Když vybíráte sportovní oblečení, zkuste se v něm alespoň trochu protáhnout či rovnou pohybovat. Jedině tak poznáte, zda vám nebude nikde vadit a poskytne vám dost flexibility. Myslete také na to, že musí dobře odvádět pot. Důležitá je samozřejmě i obuv. Již dávno neplatí, že boty na sport jsou pouze funkční, ale nevzhledné. Díky všudypřítomnému trendu “sporty chic” je výběr opravdu velký, a dokonce i věhlasní návrháři dnes nabízejí úžasné kousky. 

Po práci legraci... 

Jestliže váš den pohybem nekončí, ale spíše začíná, jistě nebudete mít čas na to hodit se dokonale do gala. Ovšem pokud se naučíte pár triků, které zahrnují rychlou sprchu, suchý šampon a ... víte co, už vám nebudeme více prozrazovat. Podívejte se na naše video a zjistěte více!  

Všechny videoseriály Dress Code Masterclass se stylistkou Šárkou Štursovou si pustíte na www.marieclaire.cz/dresscode. Každý týden se můžete těšit na lekce stylu, které vám pomohou pozvednout váš šatník na vyšší úroveň.  

Jak na sportovní dress code?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama