Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

STUDIO VISIT: Jedinečný art projekt, který nás baví

Foto: Archiv/17.11.2019
Ve čtvrtek 7. listopadu proběhl první ze série eventů Studio Visit. Tentokrát jsme se setkali u Terezy Štětinové v jejím uměleckém atelieru na Letné, který působí jako spirituálně alchymistický kabinet.

Za projektem soukromých eventů v prostředí uměleckých ateliérů stojí Adéla Mazánková a Nikola Nováková. Koncept nabízí autentický vhled do umělcova prostředí, kde vzniká autorova vlastní tvorba. Galerijní prostory jsou obvykle spojené se sterilitou a odintimněním svého prostředí, zatímco umělecké ateliéry v sobě zanechávají svojí specifickou atmosféru a každé místo si zachovává vlastní genius loci. Lehce chaotické prostředí ateliéru převyšuje všudypřítomná tvůrčí nálada, která každého vtáhne.

„Celá koncepce spočívá ve zprostředkování lidem tak trochu jiný vjem, a odkrýt jim místo, kam by se běžně nedostali, s přidanou hodnotou uměleckého zážitku,“ vysvětluje Nikola.

Studio Visit si klade za cíl vytvořit jedinečnou platformu pro představení a podpoření nastupující generace mladých autorů. Není zcela běžné se do takového prostředí podívat, série exkluzivních eventů tedy současně nabízí autentický a nezapomenutelný zážitek pro pozvané hosty.

První Studio Visit vznikl ve spolupráci s Pigmentarium Parfums, který představil svůj zcela nový parfém Murmur, který se „podobně jako šepot vznáší na oblaku tajemství.“ Proto bylo důležité vybrat vhodného umělce, jehož díla budou koexistovat s voňavou esencí. Gro práce Terezy Štětinové spočívá v šetrné práci s ušlechtilými materiály jako je mramor, ebenové dřevo, onyx nebo hedvábí. Symbolické vyznění neuchopitelných jevů zpracovává ve své surové hmotě pomocí objektů.

O setkání s parfumérskou dvojicí Jakubem Hiermannem a Tomášem Ricem se Tereza vyjadřuje jako o spolupráci snů, kde se setkává umění a (mezilidská) chemie.

Raw, ale i vznešený charakter tvůrčího ateliéru Terezy Štětinové doplnilo exkluzivní šampaňské MUMM, které se podávalo v průběhu celé akce a dotvořilo tak jedinečnou atmosféru tohoto listopadového večera.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama