Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Studie ukazují, že jedna ze tří žen chodí na rande z tohoto důvodu 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/4.3.2020
“Stay hungry, stay foolish.”  

Od té doby, co se roztrhl pytel se seznamovacími aplikacemi se ze světa randění stal docela slušný byznys. Někteří zde hledají pouze rozptýlení, jiní náhodné známosti na jednu noc, ale jsou i tací, kteří narazí na opravdovou lásku na celý život. (Alespoň jsme to slyšeli...) Existuje ale také jedna skupina lidí, respektive žen, které se chtějí prostě jen najíst. 

Romantické schůzky jsou uměním pro někoho, kdo na ně nechodí často, ale jsou i tací, kteří je neberou zas tak vážně, zvládají je levou zadní a jsou v podstatě jejich denním chlebem. A to doslova. Jak vyplývá z nedávné studie provedené v Kalifornii na Azusa Pacific University, některé majitelky něžného pohlaví to berou velice prakticky, a když už nenajdou “toho pravého” tak se alespoň dobře a zadarmo nají. Vlastně se ukazuje, že takový přístup má jedna ze tří žen! 

Jak byla tato studie provedena? Výzkumníci se tázali 820 heterosexuálních žen, zda někdy v životě přijali pozvání na schůzku z jednoho jediného prostého důvodu, aby šly do restaurace. Celých 23 % z nich odpovědělo, že ano. Vědci poté sestavili ještě panel 327 žen různých sexuálních orientací a položili jim stejnou otázku. A odpovědělo kladně až 33 % žen.  

Tato studie samozřejmě staví na stereotypu, že muž platí účet. A vypadá to, že tento stereotyp, přes všechny pokusy o ženskou rovnoprávnost, stále přetrvává. Takže toliko k emancipaci... Možná, že na čase se zamyslet nad tím, že pokud chceme, aby muži platili na schůzkách, otevírali dveře, brali kabát a nosili tašku... měly by jim naopak ženy také přiznat alespoň trochu toho testosteronu, nemyslíte? A co vy? Jak to máte? Šla jste někdy na schůzku jen proto, že byste měla hlad?  

Čtěte také: Věříte na spřízněné duše? Může to ohrozit vaši šanci najít lásku!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole