Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Studie potvrdila: Máme méně sexu díky iPhonu 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/11.5.2019
Manželství bez sexu je stále více a více. Čím to je? To zkoumal nový průzkum obrovského rozsahu.  

Pohlavní styk už je v dnešní době celkem rarita (alespoň podle vědců). Muži a ženy ho mají stále méně a rozdíl dat oproti roku 2001 je opravdu markantní. Méně než polovina lidí ve věku 16 až 44 let má v dnešní době sex “alespoň” jednou týdně. To vyplývá z Britského národního průzkumu sexuálních postojů a životního stylu. Největší rozdíl či chcete-li propad byl vidět u respondentů, kteří spadali do kategorie 35 – 44 let. Ženy v tomto věku uvedly, že v roce 2001 měly sex v průměru čtyřikrát do týdne, zatímco v roce 2012 o polovinu méně. Muži se propadli ze čtyř sexů měsíčně na tři. Nicméně polovina žen a dvě třetiny mužů zároveň uvedli, že si přejí mít sex mnohem častěji. Obzvláště ti respondenti, kteří spolu dlouhodobě žili nebo byli svoji.  

Takové údaje vzbuzují ve vědcích (i nás ostatních) obavy, protože pravidelný sex má všeobecně pozitivní vliv na zdraví člověka. Proto je důležité hledat důvody, proč ho nemáme. Možných vysvětlení je spoustu, ale mezi to nejpravděpodobnější patří pohyb společnosti ke zrovnoprávnění žen, což znamená, že už “něžné pohlaví” necítí takovou potřebu uspokojit muže. Dalším velmi důležitým faktorem je v tomto ohledu i představení iPhonu v roce 2007. Život v digitální době je mnohem komplexnější než v předchozích obdobích. Hranice mezi soukromým prostorem domova a veřejným světem venku je rozmazaná a internet navíc nabízí mnohá virtuální rozptýlení - tedy ta reálná už nejsou tak potřeba.  

Čtěte také:
Nemáte čas na sex? Pozor, odnese to jak vaše psychika tak i tělo
6 cviků, se kterými zlepšíte svůj sexuální život
Blowjob... Ponížení, nebo romantika?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama