Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

STRANGER THINGS: Robin a Steve se měli dát původně dohromady 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Netflix, GIphy/9.8.2019
Pozor, jestliže jste ještě neviděli třetí sérii, raději nečtěte dál! 

Pokud jste celou novou řadu seriálu Stranger Things doufali, že roztomilí zmrzlináři Robin a Steve skončí spolu, vypadá to, že jste nebyli daleko od pravdy. Upřímně, to napětí mezi nimi, pošťuchování se a chemie, kterou vytvořili jejich představitelé Maya Hawke a Joe Keery – to muselo skončit buď velkou láskou nebo slzami(A ano, trochu nám to zlomilo srdce, když Robin přiznala, že je na holky.) Ačkoliv u scénáristů vyhrála druhá varianta, ukázalo se, že od začátku to v plánu vůbec nebylo.  

Maya Hawke nedávno uvedla v rozhovoru pro Wall Street Journal, že její postava neměla být původně homosexuální. “V průběhu natáčení jsme začali cítit, že Robin a Steve by se neměli dávat dohromady, a vyplývalo více na povrch, že je Robin lesbička. I když si to teď zpětně přehraji, bylo to nejjasnější rozhodnutí všech dob.” Maya také prozradila, že k této “změně pohlaví” došlo přibližně v okamžiku, kdy točili čtvrtou/pátou epizodu. Do té doby nebylo ještě zcela jasné, jak to s její postavou dopadne. “Spolu [se scénáristy] jsme o tom hodně mluvili a jsem opravdu, OPRAVDU ráda, že to takhle nakonec dopadlo.”  

Pro Mayu Hawke, dceru Umy Thurman a Ethana Hawka, je “Robin” první velkou rolí, kterou získala. A my se vůbec nedivíme, že z ní má takovou radost. Už dnes se stala její postava gay ikonou s obrovským dopadem. Herečka doufá, že se díky ní i trošku změní pohled, jak se lidé dívají na homosexualitu. “Pokud můžu v něco doufat, tak je to fakt, že si lidé zamilují Robin a trochu jim to pomůže i v reálném světě a v pohledu na to, jak se dívají na dívky, které se zamilují do dívek a chlapce, kteří se zamilují do chlapců. Někdy můžeme cítit větší empatii k lidem, na obrazovce než k těm opravdovým.” 

Čtěte také:
Cara Delevingne a Ashley Benson se tajně vzaly v Las Vegas
Nenávist se stupňuje. V Polsku vznikají „LGBT-free“ místa
Být transgender už není duševní nemoc. Oficiálně.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole