Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Bojujte s Marie Claire za stejné platové ohodnocení žen i mužů a vyhrajte originální tričko.

10.3.2014

Je sice jednadvacáté století, ale běžná žena má pořád na výplatní pásce o čtvrtinu méně běžný muž, a skoro každá druhá česká žena zažila domácí násilí.

Tereza a Tomáš jsou dvojčata. Oba chodí na stejnou základní školu, na vysvědčení našli podobné známky a s domácími pracemi pomáhají rodičům rovným dílem. Oba dostávají kapesné. Tereza si přijde na sto padesát korun týdně, Tomášovi přistanou v peněžence dvě stovky. To aby si zvykali, jak to v životě chodí.

Pokud by totiž smýšlení české společnosti zůstalo beze změny, musela by se Tereza s menšími výdělky smířit po celý svůj život. A aby se v kariérním žebříčku vyšplhala stejně vysoko, jako její mužský kolega, byla by nucena v projevit mnohem více pracovního nadšení, déle studovat a blýsknout se atraktivnějším životopisem.

Evropské ženy si za hodinu práce vydělají v průměru o 17 % méně než muži, přestože dnes vlastní nadpoloviční většinu vysokoškolských diplomů. Platy českých žen a jejich kolegů se liší dokonce o celou čtvrtinu! Tím se spolu s Rakouskem stáváme vítězi pochmurné soutěže o stát s největší „pay gap“ neboli „platovou mezerou“ v Evropském společenství. Důsledky nerovného odměňování mužů a žen přitom nejsou nijak k popukání. Protože nižší plat s sebou také nese nižší důchod, stávají se ženy častěji obětí chudoby ve stáří. O pocitech nespravedlnosti, nenaplněných ambicích a vnitřních frustracích ani nemluvě.    

Stalo se i vám, že jste pobírala nebo dokonce aktuálně pobíráte nižší plat než váš mužský kolega, ačkoli děláte zcela stejnou práci? Podělte se o svou zkušenost s Marie Claire! Pošlete nám na soutez@marieclaire.cz svůj osobní  příběh nebo příběh ze svého okolí. Jeden vybereme a odměníme ho originálním tričkem s červenou lodičkou, která je znakem naší kampaně! Do předmětu uvěďte Pay Gap a nezapomeňte nám napsat i své jméno a adresu. 

Své příběhy posílejte do 16. 3. s maximálním rozsahem 1000 znaků. Vybraný příběh pak zveřejníme zde do 20.3. a jeho autor bude kontaktován e-mailem. 

Prostudujte si prosím pečlivě podmínky soutěže na http://burdamedia.cz/podminky.php. Svou účastí poskytujete vydavateli časopisů (BURDA Media 2000 s. r. o., IČ 25611518, se sídlem Na Zátorce 1, Praha 6) souhlas s užitím a zpracováním svých osobních údajů a kontaktů (GSM, e-mail, SMS, MMS apod.) pro marketingové a redakční účely.

Tričko získává Zdena Müllerová. Její příběh si budete moct přečíst v sekci Dopisy v příštím čísle tištěné Marie Claire! 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole