Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Sladkosti, moc hygieny i tanga… Co ještě škodí vaší vagině?

Text: Ludmila Hamplová, Foto: Unsplash, Gynella/31.3.2019
Nepříjemné pocity pálení a svědění známe snad všechny. Přitom stačí udělat pár změn a „tam dole“ se budete cítit o dost líp.

Naše intimní partie si zaslouží správnou péči. I když je obvykle skrýváme, to, jak se cítíme „tam dole“, má velký vliv na to, jestli jsme celkově v pohodě. Zdravá vagina i vulva jsou důležitou součástí našeho celkového zdraví.

Bohužel řadu z nás trápí nepříjemné svědění a pálení, které má navíc sklon se opakovaně vracet. „Ženy s opakovanými problémy musí řešit především příčinu, protože řešit důsledky infekcí sice medicína umí, ale předcházet jim je ta správná cesta,“ vysvětluje specialistka na intimní hygienu značky Gynella Natálie Kazíková. A dodává informaci, kterou zná každá z nás – kvasinkám se daří zejména ve vlhkém a teplém prostředí, které je ideální líhní pro jejich přemnožení. „K nepříjemnému svědění a pálení je to pak už krůček,“ doplňuje Kazíková. Základem zdraví je správná intimní hygiena, a tu by měly znát všechny ženy bez rozdílu.

Ach, to prádlo…
Sexy krajky a hlavně tanga nejsou to pravé, pokud cítíte, že v intimních partiích nejste úplně v pořádku. Stejně tak vás spíš uškodí úzké džíny, které vaše tělo těsně obepnou. Lepší volbou je lehké a vzdušné oblečení z přírodních materiálů, ve kterých může pokožka lépe dýchat a vy se nikde „nezapaříte“. Kalhotky pak raději volte klasického nebo shorty střihu ideálně z prodyšných materiálů, jako je bavlna nebo bambus.

Dvoje plavky s sebou
Raději nezůstávejte dlouho ve vlhkém oblečení a naučte se jednoduché pravidlo. Na dovolenou i k bazénu je lepší nosit dvoje plavky a převlékat je, abyste zůstala v suchu. Navíc vlastní zdraví je dobrý důvod k tomu koupit si další hezký kousek na pláž, ne? I po koupeli nebo sprše se pak dobře osušte a převlékněte do suchého. Bude vám lépe.

Nepřehánějte to s intimkami
Intimní vložky některým z nás zjednodušily život, ale pozor, ty parfémované dráždí pokožku, a pokud patříte k citlivějším ženám, zadělávají na problémy. Jestli se bez nich neobejdete, dejte přednost těm z certifikované bio bavlny a samozřejmě bez parfemace. Podobně při menstruaci hledejte hygienické potřeby s minimálním obsahem dráždivých látek nebo zkuste menstruační kalíšek.

Hygieny tak akorát
Čistota je sice půl zdraví, ale když jde o intimní partie, platí, že je vhodné starat se o ně „tak akorát“. Rozhodně na ně nepoužívejte běžný sprchový gel, který způsobí jen podráždění. Dobrou volbou je mycí gel Gynella Intimate Wash, který má vyvážené pH a obsahuje kyselinu mléčnou. Proto je vhodný i pro citlivější z nás. Oceníte ho také při holení třísel. Navíc existuje jak ve formě gelu, tak pěny, a tak si můžete vybrat, co právě vám může více vyhovovat.

Se sladkým opatrně
Ne snad, že byste se musela vyhýbat všemu, co obsahuje cukr. Ale pokud už vás trápí nepříjemné pocity „tam dole“, zkuste na pár dní vysadit sladké pečivo, bonbóny, zákusky, sušenky i čokoládu. Uvidíte, zda to bude mít vliv. Pokud vás přepadne chuť na sladké, raději sáhněte po (malém) kousku kvalitní hořké čokolády nebo se zakousněte do šťavnatého ovoce.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole