Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Seznamte se: Halima Aden je první ženou, která pózovala na titulce v burkinách

Text: Jan Boublík Foto: instagram HA/14.5.2019
Narodila se v uprchlickém táboře v Keni, to jí ale nezabránilo změnit svět. Jako úspěšná modelka teď dokazuje, že je na svůj muslimský původ hrdá a že bychom se Islámu neměli tolik bát.  

Stále vzpomínám na své šestileté já, vyrůstající v uprchlickém táboře. To, že jsem se mohla vrátit zpátky do Keni, abych oživila své kořeny je neuvěřitelné. Takový příběh by snad nikdo nevymyslel.” Halima měla jedinečnou příležitost vrátit se domů, když ji magazín Sport Illustrated nabídl možnost focení titulky v její mateřské zemi a v tradičním oděvu víry, kterou vyznává.

Na květnové edici magazínu se tak objevila v hidžábu a burkinách. Její otevřený přístup k modelingu –  kde slaví úspěchy a stále zůstává svou – dokazuje, že i islámská víra se u mladých věřících částečně formuje dle zásad moderního, svobodného a tolerantního světa. Chtěla jsem ukázat, že není čeho se bát. Chtěla jsem být příkladem pro mladé muslimské dívky, které se chtějí líbit a chtěla jsem dokázat, že burkiny mohou být stylové,” dodává Halima. Burkiny jako standardní koupací úbor muslimských žen totiž vzbuzují kontroverzi nejen v České republice. Titulka magazínu Sport Illustarted, kde se pravidelně objevují krásky v bikinách je tedy velkým krokem vpřed v diskuzi, jak nesmyslné je poukazovat na odlišnost tohoto plaveckého úboru.

Halima Aden je ostatně pro své proaktivní a rebelské jednání známá. V Hidžábu už se ukázala i na titulce magazínu Allure v roce 2017 a nebojí se vystupovat na obhajobu muslimských žen. Jako jediná muslimská modelka má smlouvu s prestižní agenturou IMG models a objevila se už několikrát v britské a americké mutaci časopisu Vogue, na obálce britské Elle, šla přehlídky MaxMara, Marc Jacobs či Nike Sama pak přiznává, že nejen její krása, ale právě i odhodlání a chuť odlišit se ji přináší nové zakázky a životní výzvy. Inspirativní!   

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole