Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

(S)expertka odpovídá na vaše nejgooglovanější otázky ohledně orgasmu 

Unsplash
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/20.8.0000
Potřebujete získat odpovědi na některé otázky, ale chcete, aby zůstala historie vašeho prohlížeče čistá jako lilie? Potom čtěte dál. Zeptali jsme se Dr. Eleshky Vooghtové, která nám vše objasnila.  
Reklama

1. Co je to orgasmus? 
Orgasmus je podle Dr. Vooghtové v podstatě uvolnění sexuálního napětí, které je charakterizováno svalovými kontrakcemi v pánvi, pocitem euforie a vyplavením endorfinů do krevního řečiště. Ačkoliv mohou být spojovány s reprodukční funkcí jako je ejakulace, doktorka podotýká, že stále není úplně jasné, proč vlastně orgasmy prožíváme. Ale upřímně, pokud budou stále tak příjemné, možná je lepší se na žádné otázky neptat a prostě si je užívat...   

2. Proč nemohu dosáhnout orgasmu?  
Existuje nepřeberné množství důvodů, proč nemohou někteří jedinci dosáhnou orgasmu. Občas ale prostě vyžadují vyšší úroveň stimulace, než jakou dokáže poskytnout člověk. V tom případě je ideální sáhnout po nějakých sexuálních hračkách. Vooghtová také podotýká, že často si lidé jen neuvědomují, co u nich funguje. Důležité tedy je, vydat se na cestu sebepoznání skrze masturbaci. Nemůžete přeci očekávat od partnera, že bude vědět, kam sáhnout, když vy to sama nevíte.  

3. Jak mohu dosáhnout orgasmu během penetrace?  
V tomto případě je skutečně důležitá praxe a opět i sebepoznávání a sebeuspokojování. “Myslete na to, co vás vzrušuje,” říká doktorka Vooghtová. “Dosáhnete orgasmu penetrací nebo je pro vás ideální klitorální stimulace? Obojí je v pořádku. Soustřeďte se na pohyby a intenzitu, která je pro vás ideální. Potom vše aplikujte i na partnerský sex. Ano, budete muset být trochu odvážní a nebát se experimentovat.”  

4. Jak dlouho trvá ženský orgasmus?  
V průměru tak 6 – 20 sekund.  

5. Co se děje, když má žena orgasmus?  
Abychom pochopili, co se děje během orgasmu, musíme pochopit celý proces, kterým tělo prochází. “Když jsme vystaveni sexuálním podnětům, začneme být vzrušení. Zvýší se nám tlak, zrychluje se dech i srdeční tep. Genitálie se prokrvují, a to je činí mnohem citlivějšími. Pokud začneme stimulaci erotogenních zón, naše svaly se rytmicky stahují a vagína je stále více lubrikovaná. Jakmile se tento rytmus stahů ustálí a dosáhne určité frekvence, nastane 'výbuch' hormonů a endorfinů, který vás dostane do euforického stavu.”  

Čtěte také: OSAMĚLÉ TŘICÍTKY: Může Sex ve městě za to, že zůstávají na ocet?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama