Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Sexuální Mašiny versus zbytek světa

redakce/19.11.2013
Sportují, a tak se jim zvyšuje libido, jsou něvěrné a náruživé. My sedíme v kancelářích a naše libido klesá. Co je lepší? A co morálnější? 

Pětinásobná grandslamová šampionka, Švýcarka s československými kořeny Martina Hingisová, se po sedmi letech vrátila k tenisu. Daleko větším hitem než její comeback se ovšem stal její neutuchající sexuální apetit. A skandál byl na světě.

„Je sériově nevěrná,“ vylil si srdce zhrzený manžel poté, co svou ženu našel v posteli s jiným. Média následně s gustem zveřejnila, o které muže šlo. A poněvadž jich bylo víc než šest dostala tenistka nálepku: „sexuální mašina“. Jak to tedy chodí u sportovců? Zvyšuje se jim s vyšším fyzickým výkonem i chuť na sex? To zjišťovala redaktorka Tereza Šimůnková.  

Hingisová se každopádně ocitla na černé listině sportovců se sexuálními skandály. Kromě obligátního Tigera Woodse je na ní třeba velšský fotbalista Ryan Giggs, boxer Mike Tyson anebo hráči amerického fotbalu z klubu Minessota Wings, kteří si pronajali vyhlídkový člun i s posádkou prostitutek. „Sport vede mimo jiné ke zvyšování hladiny pohlavních hormonů, které odpovídají za nárůst libida. Tělesně aktivní člověk produkuje více testosteronu, je celkově nabuzenější, zvyklý na vyšší motorický výkon a na to, že se vyjadřuje pohyblivou aktivitou – a tím pádem má skutečně větší chuť na sex,“ potvrzuje doměnku o sportovcích coby sexuálních mašinách sportovní psycholog Lukáš Dastlík.

U profesionálů to platí dvojnásob. Ani v těch nejdrsnějších tréninkových modelech totiž nechybí den volna na regeneraci. Ale právě když volno přijde může „borcům“ a „borkyním“, zvyklým na každodenní zátěž, přebývat energie. A tu je třeba vybít, že... Zatím se tak zdá, že mít doma profi sportovce přináší vedle žehlení sponzorských log na dresu i příjemnější benefity. Bohužel, žádná sleva není zadarmo. „Na intimním životě vrcholových sportovců zaujme relativně častá kombinace vyšší frekvence a nižší kvality. Akty nebývají ani nápadité, ani propartnersky zaměřené,“ doplňuje Dastlík. Zkrátka sportovci rádi „rychlovku“. Sám Lukáš Dastlík se ve sportovním prostředí pohyboval řadu let a přiznává, že sporotovci nejsou zrovna příkladem katolické morálky. Sportovci navíc mívají pevnější, hezčí a výkonnější těla, tak proč je nepředvést vyššímu počtu zájemců a zájemkyň?  

Jenže, co kdy je to všechno jinak. Co když bychom se místo odsuzování těchto sexuálních mašin měli nechat jejich příkladem alespoň v něčem inspirovat? Společnost Durex nechala před sedmi lety zpracovat výzkum. Samozřejmě nechyběla otázka „jak často“. Výsledek? Obyčejní lidé se sexu věnují dvakrát až třikrát do týdne. Místo toho tak obyčejní lidé ve městech tráví svůj čas před monitorem ve vydýchaných místnostech, proplétají se cukrem, cpou hamburgery a vyhýbají se rizikům rakovin. Co když je tedy naopak sportem nabuzená vysoká spotřeba sexu pro lidský organismus daleko přirozenější než civilizací ubité libido běžné populace?

 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole