Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

SEX: Když spíte s kamarádem

Text: Marissa Meltzer, foto: Getty Images/8.1.2018
Možná si dlouhé roky od svých kamarádů držíte odstup. Musí ale „jenom sex“ přátelství mezi mužem a ženou nutně tolik změnit?
Reklama

Mata jsem poznala o letních prázdninách. Dala nás dohromady společná kamarádka s tím, že bychom k sobě docela dobře pasovali. Mat byl poslední z dlouhé řady sice blízkých, ale jen platonických přátel, nic mezi námi nebylo. Popkultura miluje příběhy, v nichž je nejlepší kamarád tím pravým a jen trpělivě čeká v pozadí, zatímco vy chodíte se samými pitomci. Po čtyřech letech kamarádství mě pozval k nim domů na Cape Cod.

Už jsem skoro spala, když se ozvalo zaklepání na dveře. Byl to Mat se sklenicí vody v ruce. „Slyšel jsem tě kašlat,“ řekl. Zmateně jsem na něj zírala: „Já kašlala?“ Jeho hnědé oči se na mě usmály: „Co kdybychom se pomazlili?“ Prohlédla jsem si svoje bavlněné triko a proužkované legíny – rozhodně nic, v čem bych vypadala svůdně. „A s tímhle návrhem jsi přišel, protože je ti mě líto?“ Mat věděl, že jsem už dva roky s nikým nespala. Zavrtěl hlavou. „Můžu dál?“ zeptal se a posadil se vedle mě na postel. „Myslím, že tohle je fakt špatný nápad,“ odvětila jsem. „Známe se přece polovinu našeho života.“ „A ty nejsi zvědavá?“ opáčil. „Co když to bude super?“ Tak o tom jsem rozhodně přesvědčená nebyla a také jsem mu to řekla.

Jenže jak jsme tak seděli vedle sebe a naše nohy se dotýkaly, otočila jsem se na něj a on se ke mně naklonil a dal mi pusu. Za ty roky, co jsme se znali, mi přišel spíš jako můj příbuzný, ale ten pocit teď úplně zmizel. Políbili jsme se ještě jednou a pak se na sebe vrhli. Sundala jsem si tričko. Mat byl dávný kamarád, ale milování s ním bylo něco úplně nového: tetování na místech, která jsem nikdy neviděla, chuť jeho kůže, i to, jak se na mě díval. Teď už to nešlo zastavit, sotva jsme popadali dech. Když jsme skončili, Mat šel spát do svého pokoje.

Druhý den ráno jsme se potkali v kuchyni. Neřekla jsem nic, nevěděla jsem, jestli bychom se o tom měli bavit, zda je vůbec o čem. „Nemůžu uvěřit tomu, že jsme se spolu včera vyspali,“ prohlásil konečně. „Bylo to ale super, co?“ shodli jsme se. Následující dny se to pravidelně opakovalo. Kdykoli jsme byli spolu sami, proběhl i vášnivý sex. Na pláži, v autě, v obýváku. Pak jsme si vždycky řekli, jak skvěle to ten druhý umí, a zase jsme byli jen kamarádi.

Když mě pak odvážel na letiště, netekly žádné slzy a nepadala žádná vyznání lásky. Cítila jsem se skvěle a byla jsem ráda, že jsem prolomila prokletí dvouletého nedobrovolného celibátu. Zanedlouho mě Mat opět pozval na návštěvu. Předpokládala jsem, že to bude pokračování našeho románku, ale ptát jsem se nechtěla. Sbalila jsem si nějaké to sexy prádlo, kdyby přeci jen něco.

Na letišti mě pevně objal. Jeli jsme k němu. Tam začal míchat koktejl z citrónové trávy a já si hrála s jeho psy. „Pojďme do ložnice,“ vzala jsem ho za ruku. Bylo to zvláštní – šli jsme pak spolu na večírek jakoby nic a chovali jsme se úplně normálně. Když jsme se vrátili k němu domů, hned jsme se na sebe vrhli. Pak jsme si pustili film na Netflixu a usnuli každý na své straně postele. Cítila jsem, že není třeba nutit se do emocí. Věděli jsme, že jako partneři bychom se k sobě nehodili. Každý z nás měl jiné ambice, on chtěl děti co nejdříve, já zase měla v úmyslu odstěhovat se do Paříže. Myslela jsem, že naše známost tím skončí, ale od toho léta se nic nezměnilo. Mat mě seznamuje se svými přítelkyněmi, které vědí, že jsem dávná kamarádka, s níž spal, a nežárlí na mne. Hraje v mém životě roli nejlepšího kamaráda i bývalého přítele a milence. Když mu vyprávím o tom, že si s někým zrovna nerozumím v posteli, vždycky mi připomene, jak skvělá jsem byla s ním. Vím, že říká pravdu. Přeci jen je to můj nejlepší kamarád.

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama