Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Jaký je podle žen ideální muž?

13.3.2014
Reklama

Dokonalý muž je 184 centimetrů vysoký, váží 79 kilo, má hnědé oči a vlasy, je učitel a ročně vydělává zhruba 1 milion korun – podle aktuálních průzkumů je toto představa ‚pana pravého‘ pro mnoho žen na celém světě. Proč učitel? A proč se ženy snáze zamilovávají do hnědookých brunetů? 

Výzkum AA Focus Group, která se zaměřuje na svobodné ženy ve věku 20 až 35 let, totiž dokázal, že hnědá barva očí je prý důvěryhodnější. Při průzkumu sociologové přišli na to, že právě bruneti představují jisté afrodiziakum, a to jak pro ženy, tak i pro muže. Vědci předpokládají, že je to dáno kulturně společenskou výchovou. Ve filmech dominují muži jako Bradley Cooper či Shia LaBeouf – a všichni se pyšní hnědým skalpem. Z průzkumu tak vyplývá, že naše preference, a to i ty sexuální, do jisté míry ovlivňují trendy.

Vědce také zarazila výška pana Dokonalého. Z kýžených 187 až 189, tedy mírou, která byla ideální ještě pár let zpátky, se najednou muž scvrkl na 184 centimetrů, což je výška, do níž dnes dorůstají i některé ženy. Za výškou však stojí rovněž pocit důvěry. Menší muži údajně představují menší riziko. V ženách vzbuzují větší pocit bezpečí, průměrná žena se před tak vysokým mužem nestydí, a navíc se nebojí, že se z něho posléze vyklube násilník. I za těmito fakty stojí společenský vývoj. Explicitní příklady medializovaných kauz velkých mužů a jejich násilnických sklonů ženy zkrátka naučily důvěřovat menším mužům.


Největším překvapením je ale představa o profesi a platovém ohodnocení. Ženy chtějí chytré muže, a proto se mnoho žen v průzkumu nechalo slyšet, že jejich pan Božský by měl být vysokoškolsky vzdělaný profesor. Jenže vysokoškolský profesor jen málokdy vydělává až 1 milion korun ročně Silné profese manažerů, bankéřů a právníků postupně selhávají. Falešné sebevědomí podobně zaměstnaných mužů a jejich krach při světové krizi v roce 2008 či dluhové krizi v eurozóně současně ženy prý ponaučily.

Krotký, plachý a skromný… Se skutečným vhledem do svého nitra a schopností vydělávat peníze ne nahlas, ale potichu,“ takový by měl být muž jedné z respondentek průzkumu. Jste s takovou představou spokojeny? Pokud ne, kolik by měl vydělávat váš muž? Jakou barvu očí a vlasů by měl mít? A chtěla byste doma učitele?          

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama