Přejít k hlavnímu obsahu

Hrozba moderní doby: Pomsta pornem

Bára Cihlová/14.4.2014

Opatrnosti není nikdy dost, ale občas stačí rozverná nálada, trocha alkoholu, a nahé fotky nebo video jsou na světě. 

V dnešní době se najdou nejrůznější způsoby, jak si s partnerem okořenit milostný život. Mezi ty nejběžnější patří (kromě zakoupení nějaké té erotické hračičky v sex shopu) focení dráždivých fotografií a natáčení soukromého porna na video. Nahrávání a focení můžou fungovat jako vzrušující předehra a díky chytrým telefonům je snadné se s přítelem o šťavnatá data podělit. Nikoho tak asi nemůže překvapit, že se čím dál víc zhrzených milenců svým ex mstí zveřejněním soukromého porna za křivdy, které si z ukončeného vztahu odnesli. Co má tak prvotně sloužit pro pobavení a pro zpestření vztahu, se může zvrhnout v opravdovou noční můru. 

Po celém světě roste počet případů, kdy se jeden z expartnerů mstí druhému právě tím, že umísťuje soukromě pořízené nahrávky a fotky na sociální sítě. O tom, že se tenhle škodolibý vtípek zraněného ega nevyhýbá vůbec nikomu, dokonce ani celebritám, se můžeme přesvědčit dnes a denně v bulvárních plátcích i na internetu. Skandálu neunikly ani takové celebrity jako sexsymbol devadesátých let Pamela Anderson, rozdováděná dědička hotelového impéria Paris Hilton nebo svalnatá hvězda wrestlingu Hulk Hogan. V Čechách se tahle nepříjemná kauza dotkla minulý rok například fotbalisty Tomáše Ujfalušiho, když jeho bývalá přítelkyně rozeslala jeho nahé fotky do médií a zveřejnila je na sociálních sítích. 

Tenhle zákeřný způsob pomsty však odpravdu dokáže ničit životy. Představte si, že by se vaše nahé fotky objevily na internetu, kde by byly na očích vám, vaší rodině, známým i kolegům v práci…

Není proto divu, že se tomuto celosvětovému problému dostává stále více pozornosti. Například v Americe vás za zvěřejnění soukromého porna bez vědomí a souhlasu partnera čeká nejen pořádná pokuta, ale i několik měsíců vězení a v Izraeli si můžete odsedět dokonce až pět let. Pokud zkusíte něco podobného v Čechách, připravte se na to, že vás může čekat i několikaměsíční podmínka. Bohužel, jak to tak bývá, co jednou internet schvátí, nikdy nenavrátí, a tak ani podmínka, ani pár měsíců v chládku nebo tučná pokuta vám zpátky váš klid nepřinesou, a vás tak můžou kompromitující materiály strašit až do konce života. 

Nejlepší obranou proti podobným případům proto zůstává opatrnost – nejraději podobné fotky ani videa nepořizovat, a pokud pořizovat, ujistit se, že je bývalý partner smaže hned po rozchodu. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole