Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Hovory s Laurou: Vojeď mě, prosím

Pavlína Wolfová/9.5.2014
Dámské rozmluvy sexuoložky Laury Janáčkové s novinářkou Pavlínou Wolfovou.

Ženy prý dlouho neříkají nic. Jsou prostě přítulné. A když si muž všimne, opatrně pípnou: "Pojď se milovat." A když se o tak neděje nic, odvážou se a statečně řeknou: Udělej mi to." Aspoň tak se to traduje.

Je zvláštní, jak složité je mluvení o mluvení v posteli. „Tak já začnu,“ říkám Lauře a začervenám se. „Co třeba slovo kunda.“ Laura se podiví: „To tam napíšeš?“ „Napíšu, hele, už jsem napsala,“ opáčím na to. „Už jsi někdy použila to slovo při sexu?“ ptá se sexuoložka. „Jo, už jsem si ho při sexu užila,“ povídám já. Laura přikývne: „Správně, užila sis ho, protože přišlo od někoho, od koho jsi to čekala, chtěla… Je to jedno ze zakázaných slov, která může být vzrušující říkat. Ve stavu hormonálního uvolnění to tak nějak přijde a může to být fajn,“ říká Laura. A já dodávám: „Anebo to může být trapné.“ A Laura: „Ano, trapné a nežádoucí, protože to zrovna chceš jinak, romanticky, ne dryáčnicky. Záleží na náladě.“ 

Ten dělá to a ten zas tohle

Slušná, až lékařsky korektní pojmenování jsou paradoxně mnohem trapnější než zakázaná sprostá slova. Málokdo řekne: „Jdeme souložit.“ Málokterá z nás miluje jeho „pyj“ a málokdo z nich zbožňuje naši „pochvu“. Žádná z nás si asi nepředstavuje, že on „ho do nás zavede“ a jemu se asi těžko sní o tom, že mu „to uděláme ústy“. Máme svoje slovníky, na počátku vždycky opatrně zkoušíme, co kdo vydrží, a promítáme do toho  svoje představy a pojmenování, která se vytvářejí už od dětství. Můj dávný pediatr sbíral padesát let roztodivná pojmenování rodičů pro pohlavní orgány jejich dětí. Od pipínků, pipínů a pindíků na jedné straně a pulelek, pipinek a mušliček na druhé se v průběhu života děti propracují k výše uvedené kundě a ptákovi (v umírněné verzi). „Jedna věc je samotné označování dotyčných orgánů a druhá pak líčení, co kdo a jak komu udělá. Ženy mohou mít rády, když jim partner vylíčí, co všechno s nimi provede,“ říká Laura. A já si hnedka vzpomenu na dalšího lékaře, tentokrát ortopeda, co se mi nedávno chystal vrtat v koleni a chtěl mi nejprve vylíčit, jak a co mi udělá. Což byla věc, na kterou jsem v tu chvíli rozhodně neměla. V sexu to je ovšem jiná. I pro ženy, jako já,  ženy, co nemají pro strach uděláno. Tady hrozí spíš zklamání v případě, že dotyčný muž něco naslibuje a pak to neudělá. „On ti to potom, co to podrobně vylíčil, neudělal? Tak to máš blbý. Ale v tom případě to nebylo  líčení toho, co udělá, nýbrž jen fantazie, co by rád udělal, a to je rozdíl. Tím muži sami sebe povzbuzují,“ vysvětluje Laura. „To mi ale mají hlásit, že se jen povzbuzují,“ říkám a shodneme se na tom. „Správně je ‚teď udělám tohle a tohle‘ a současně to i dělat,“ říká Laura. „A to je bez debat správně,“ odtuším já a zase jsme zajedno.

Jak oslovit robota

Sestavujeme si hitparádu postelových slov. Na jakém místě v oslovení asi bude „ty děvko“? A je výzva „píchej mě“ častější než „šukej mě“? Probíráme se množstvím neodborných označení pro pohlavní orgány a pohlavní styk a při tom se shodujeme, že málokterá žena takhle ostře promluví na vibrátor. „Myslíš, že nějaká z nás řekne vibrátoru nějak hrubě?“ táže se Laura. Já na to opáčím: „To asi ne. To si nezaslouží.“Dospíváme k závěru, že sprostá slova v posteli jsou někdy vážně fajn a že je mnohem lepší, když jich užívají muži než ženy. „Jde o submisi a dominanci. Jde o to, kdo kde zrovna je. Takže toto téma není o ženách a mužích. Je o ženách a o mužích – o každém zvlášť,“ povídá Laura. A bavíme se o mírně vulgárních výzvách k sexu, typu „vojeď mě“. „Já už jsem takovou použila – s dodatkem prosím,“ přiznávám upřímně v ordinaci. „A?“ ptá se specialistka. „Udělal to,“ odpovídám. „Chci tě jen upozornit, že pro slabšího nepřipraveného mužského jedince může taková výzva v posteli znamenat konec. Vykastruješ ho, jinými slovy ,přivodíš mu erektilní dysfunkci‘,“ vyhrožuje Laura. „U žen to takovou věc nezpůsobí?“ ujišťuju se. „Ne, ale může to na ně mít účinek, jako když jim muž napíše SMS s hrubkou,“ dodává Laura a shodujeme se, že účinky takového lapsu jsou vždy ničivé. Jednoho takového, co psal hrubky, se mi kdysi zželelo, a dokonce jsem si ho i na chvíli vzala a Laura to pak žehlila s tím, že mi to přece říkala. „Ale tak jako všechno v sexu, s líčením toho, co kdo komu udělá, je to samozřejmě individuální. Upřímně, málokdy řeším v ordinaci vulgarity při sexu, vážně se o tom mluví špatně, takže musíme vyjít ze zkušeností nás dvou a být zvědavé, co nám na to kdo řekne.“

Shrnutí je na Lauře: „Muži si rozdělují ženy podle verbální komunikace při sexu.“ Jednoduše řečeno, vyextrahovali tři stupně reakcí, o nichž se zřejmě baví v hospodě a které se staly základem pro vědu. „První stupeň – partnerka je bez reakcí, což muže nepotěší. Pokud si toho ovšem vůbec všimne. Druhý stupeň – partnerka používá citoslovce, což muž chápe jako dobrý základ.Třetí stupeň – vrcholem komunikace z hlediska muže jsou orgastické výkřiky s povzbuzováním, někdy s lehce pejorativním nádechem.“

„V tom případě já komunikuju. Je to v pořádku,“ shrnuji řečené. „Jsme mistryně komunikace, jak to tak vypadá, po tom, co jsme si řekly a nedá se napsat,“ odhaduje Laura.

Dodatek: Vzorek zkoumání tohoto tématu jsou dvě ženy. Pište, máte-li jiné zkušenosti, názory, postoje a chutě. Jak je libo.

Manuál

Vulgární výrazy a někdy i synonyma pohlavních orgánů a pohlavního aktu jsou jedním z tabuizovaných témat ve společnosti.

Vzpomínám si, jak jsem byla před několika lety požádána jednou firmou o proškolení pracovníků v komunikaci. Měli problém hovořit o sexu, a přitom prodávali produkty, které se ho týkaly. Z ředitelství zazněl pokyn naučit manažery o výše uvedeném komunikovat. Ve školicí místnosti byli muži i ženy. Požádala jsem každého z přítomných, aby nahlas vyslovil synonymum pro mužský pohlavní orgán, s cílem zjistit, kdo na tom jak je. Většina osazenstva se s úkolem jakž takž popasovala, až na jednoho muže v zadní řadě. Postavila jsem se před něj a říkám: „Tak už to vyslovte.“ Muž rudl, lapal po dechu a až po opakované výzvě a dlouhé pauze ze sebe vyhrkl to slovo. V místnosti zavládlo ticho, nikdo ani nehlesl, protože jak jsem následně zjistila, to byl ředitel firmy.

Přitom v českém jazyce existuje jedno slovo, které má skoro nejvíce synonym. Penis. Jeho pojmenování najdete v díle Kryptadia K. J. Obrátila. A tady je jen malá ukázka:

Bajonet, bakalus, banán, bimbas, cvoček, číčák, čučan, dláto, dlouhán, flaksa, flétna, hadic, chlapák, kašpar, klacek, kláda, klarinet, močidlo, mrkva, nudlička, ohon, oj, on, panáček, pátrač, picas, píček, pikola, pinínek, pípa, píst, piškot, proutek, prskavec, prut, přívěsek, pták, ptáček, rádlo, rafika, rampouch, roubík, lampas, šoupálek, šulan, tutulen, vercajk, vocas, voj, žíla, brko, caban, kundoměch, lachtan, rákoska, studentík, šmrdal, tulič, vendelín, zárohák, zavrtávač. Penis s ochranným prostředkem – štokfiš; gumový penis – mužíček; penis erectus – palcát, palice, trám, ťuhýk; penis nevstavač – měkkozobec, plž, žížala.

Krásné jaro! Vaše Laura

 

 

 

 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama