Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Hovory s Laurou: Jak ulovit bobra?

P. Wolfová, L. Janáčková/22.7.2014
Dámské rozmluvy sexuoložky Laury Janáčkové s novinářkou Pavlínou Wolfovou
Reklama

"Těžko". Na tom se shodují fotografové retra a tvůrci filmů z dávných dob. Obě dvě mladé české modelky, jež si pěstují hustý porost mezi nohama a v podpaždí, jsou v jednom kole. Plní sny fajnšmekrů. Žijeme totiž v době přísně vyholené.

"Vzpomínám si, že když jsem takového chlapa měla v posteli poprvé, obraz, jak si po ránu dobrovolně brousí žiletkou kolem vlastního penisu, mě dost rozptyloval."

V rozkroku nepěstěné ženy se posunuly do kategorie „rarita“. I v půjčovně pornofilmů se takové najdou jen v oddělení pro opravdové labužníky. A takoví samozřejmě jsou. Podle naší teorie s Laurou jsou to asi především pamětníci. Ti, co začali masturbovat u erotických filmů (dnes už pro pamětníky) a tak nějak tomu přivykli. Pro většinu ostatních mužů dneška je nevyholená žena nepřitažlivá. Nevoňavá, neopečovaná, nepoužitelná. Řada z nás se - asi pro jednoduchost - vyholuje úplně, jiné nechávají tak zvaný landing strip (přistávací dráhu), některé, co na to mají čas, si hrají a jejich pánové se pak mazlí s jmény. Tak vznikne třeba politicky nekorektní označení „má ji oholenou na Hitlera“, jindy se zase experimentuje se speciálními šablonkami s motivy srdíček. Nebo sklenic se šampaňským – dobře, když chcete. Anebo dokonce harrypotterovskými blesky, což už mi přijde skoro pedofilně zvrhlé. A my ženy jako vždy jdeme ještě dál! Oholily jsme poměrně nedávno i naše muže.

MUŽI, CO SI JE ZVEME DO POSTELÍ

 Ochlupení považovaly ženy na mužích za atraktivní. Odedávna. A mají to tak i dál, dokonce se vsadím, že i ty ženy, jež mužům v salónech trvale epilují varlata. „Již od dob lovců sběračů my ženy spojujeme tělesnou atraktivitu muže s testosteron dependentními znaky. Patří mezi ně ostře řezané rysy obličeje, široká ramena, úzké boky, malý, dobře stavěný zadek, ale také vousy, či modrý stín po jejich oholení, chlupatý hrudník... Z toho všeho lze předpokládat dobrý genetický materiál, ale také kvalitní výkon. To, že se dnes muži holí, má samozřejmě praktické důvody . Jednak hygienické a za druhé estetické - vizuálně se jim zvětší penis, a jak dobře víme, na tom jim hodně sejde," říká Laura. A dneska asi není – až do věkové kategorie důchod plus – k vidění muž, který by o sebe v tomto směru alespoň trošku nedbal a o svou chloubu nějak nepečoval a neupravoval ji. A tak to má být, my jsme rády. Mluvíme tedy o těch z mužů, kteří si nenechávají trčet ani chlupy z nosů a uší. Nejpřesněji řečeno o těch, co si je zveme do našich postelí.

ŽILETKOU KOLEM PENISU

 „Na druhou stranu, pro mě s chorobnou fantazií je to trochu náročná představa – chlap si po ránu ve sprše holí přirození...“ říkám Lauře s tím, že je to v podstatě k popukání. "A vzpomínám si přesně, že když jsem takového chlapa měla v posteli poprvé, obraz, jak si dobrovolně brousí žiletkou kolem vlastního penisu, mě poměrně dost rozptyloval.“ Přitom vím, že spousta mých kamarádek už tohle po svých partnerech důsledně vyžaduje. A tak nám i čeští muži zase vyhověli a dnes si samozřejmě neholí už jen přirození, ale všechno. Záda, břicha, hrudníky i zadky, jak nám potvrdili v Epilace Praha pražské Salvátorské ulici, kde mají muži narváno. "Zrovna nedávno jsem se potkala s chirurgem, který se převlékal před operačním sálem a měl vyholený pouze viditelný výstřih přesně podle operační košile,“ líčí zážitek Laura a uvažuje, že mu asi více záleželo na tom, co vidí sestřičky, než na vlastní manželce. Pamatuji, kdy holení bylo dokonce něco jako sexuální experiment: „Už jste to spolu zkusili oba v rozkroku vyholení?“ ptala se mě kdysi Lucie, když to měli s Henrym takhle poprvé za sebou. „Ne,“ řekla jsem na to já. "Tak to nevíš, o co přicházíš, je to jízda,“ řekla tenkrát ona spiklenecky a on se zatvářil jako nejodvážnější sexuální experimetátor. Ale to se psal rok 1994, tedy bylo to ono porevoluční údobí, kdy porost v klínech shazovaly zcela jen prostitutky a mělo se za to, že chlap, který nesmrdí, snad ani chlap není.

CESTA DO ONĚCH DOB

Jsme s Laurou pamětnice front na maso, kdy se ženám pod tělovými silonkami rýsovaly černočerné chlupy. A z propínacích zástěr bez rukávu se jim v parném létě draly z podpaždí zpocené, solemi čpící prameny. A není to dávno, co oholené podpaždí v naší zemi bylo něco mimořádného a říkáme si, kam to dospělo a kam to ještě zamíří. „Nedávno jsem viděla módní přehlídku, kde měly ženy v rozkroku připevněné husté vousy. Jako ozvěna dávných dob, které se, doufejme, už nevrátí, “ povídá Laura, i když připouští, že jsou muži, kterým se právě tohle strašně líbí. A když tak listujeme v pramenech ještě hlouběji do oněch dob, zjišťujeme, že to bylo v roce 1915, kdy se v Harper’s Bazaaru objevila první modelka s vyholeným podpaždím. A že si už v sedmnáctém století ženy spalovaly chloupky žíravinou a ve starověkém Římě se v letech 4000 – 3000 př.n.l. používaly depilační přípravky s arzenem a nehašené vápno. A muži? Ti si ohanbí nejdříve holili ve starém Řecku, ve středověku si u francouzského dvora za tím účelem zaměstnávali krásné lazebnice. Ty jim pak hodiny vyholovaly celé tělo kousíček po kousíčku, a to velmi pomalými a opatrnými tahy břitvy. A ve vzduchu visela otázka, jestli oněm holeným jde v první řadě o hygienu a krásu těla bez chloupků, anebo to je prostě velmi vzrušující sexuální rituál. Jestli náhodou, jak se tak stává, cesta nebyla cíl. Tak mě zrovna napadlo - co zrovna tohle pořádně, dopodrobna, hezky pomalu a něžně prozkoumat?

MANUÁL

Vývoj pubického ochlupení v období puberty kdysi důkladně zkoumal pan Tanner a zavedl stupnici od PH1 do PH5, kde pětka je úplné ochlupení u žen s typickou horizontální linií. Mám pocit, že dnes již první objevený chloupek padne za oběť žiletce a pan Tanner by jen těžko hledal PH5. Nemilosrdný diktát estetiky a hygieny nás směruje do PH1 – žádné pubické ochlupení.

ÚPRAVY OCHLUPENÍ

1.  Styl Bikini – odstranění ochlupení z oblasti třísel tak, aby při oblečení bikin nic nevyčuhovalo

2. Trojúhelník - od Bermundského, v kterém zabloudíte až po šipku mířící ke klitorisu

3. Přistávací dráha – různě široký pruh určený na vzlet i přistání

4. Vykřičník – pro ty, co mají rádi překvapení

5. Chaplinův nebo Hitlerův knírek – těsně nad klitorisem

6. Srdce, rej motorkářů nebo tryskající alpský pramen, který vytvoříte pomocí speciálních šablonek

7. Úplné vyholení ve stylu Kleopatry, nazývané též hollywoodský styl.

HOLENÍ, EPILACE, DEPILACE?

Módní trendy, naše pohodlnost a touha po hladké, jemné a voňavé kůži svádějící k doteku nás vedou od každodenního holení a večerního strniště ke konečnému řešení, totiž k laserové depilaci. A tak salóny vytvářejí estetickou intimní depilaci na přání a natrvalo! Prý vítězí styl úpravy zvaný hollywoodský nebo také Sfinga či Kleopatra. Stačí několik návštěv a jste definitivně na Sfingu. A když se náhodou vrátí móda bobrů, tak již nyní existují speciální genitální paruky.

P.S. Atraktivitu po padesátce prý zvýší úplné vyholení, protože porost v tomto věku změní barvu, hustotu i strukturu a vypadá dle slov jednoho předního plastického a estetického chirurga, uznávaného odborníka, jako zbytky sněhu na travním porostu po příchodu jara.

Vaše Laura

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama