Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Devatero chodů, devatero orgasmů

Pavlína Wolfová/27.2.2014

Když se zamiluju, nejím. Dlouho a nic. Hubnu. Až když si to sedne, začnu snídat. Překotně. Šíleně! Vajíčka, šunku, tousty, džem i rajčata, jahody litry džusu. Opuletní večeře před náruživým sexem? To je něco, co neznám.

„ A proto tě zvu na degustační menu z afrodiziak. Devět chodů, co? “ Laura vaří!
„ Pro mě zbytečná věc, ale dík, “ odpovídám upřímně.
„ Tak bude jíst on. Ty nic, ty jsi ve stresu. Z toho, jestli skončíte, nebo neskončíte v posteli, jaké to v ní bude...“
„ Moje tělo takhle vlastně trpí ," opáčím já. "Zprvu působím jako dietářka, což nejsem, ale hned ráno se odkopu a přejím k prasknutí při snídani...“
Laura zakroutí hlavou. „Tvoje tělo se v té situaci chystá na útěk, anebo na boj. Soustředí síly . V tomhle případě zjevně na boj. Na sex.“
A pak Laura dodá, že v praxi to znamená, že tělo šetří energii, zbytečnosti jako žaludek se přestanou namáhat. Zapomete, že ho máte, protože ten je tím posledním, co se chystáte uspokojit. A proto pak ti šťastní lidé v páru zpravidla i šťastně ztloustnou.

„ A mužovo tělo taky trpí? Co s ním ta afrodiziakální večeře udělá?“
„ No, když sní nějaký ten zázvor, ústřici, nakonec čokoládový fondán...“
„...tak bude co ?“
„ … tak bude TO! Bude víc toužit, chtít tě, moc... On tě sice tiše chce, už když tam s tebou jde na tu večeři, ale jeho touha bude afrodiziaky ještě posílená. Po takové večeři prý následuje lepší erekce, delší sex…. říká se to.“
„ Takže se mu třeba už během polévky...? “
„ Může být! A po večeři procházka, a než přijdete domů, tak se z něj stane muž s velkým M. Takhle to shrnu: rozhodně máš právo požadovat za devět chodů devět orgasmů! “ povídá Laura. Takže o.k., takovouhle včeři by bylo hříchem odmítnout. Budeme tam všichni v osm. Stejně pak ráno vydatně neposnídat...

Šlehačka, jahody, olivy

Jídlo a sex, to je prý stará známá nerozlučná dvojice, a přitom já to z výše uvedených důvodů celý život přehlížela. Samozřejmě s výjijmkou té legendární scény z erotického filmu Devět a půl týdne. Mladý Mickey Rourke a překrásná Kim Basinger si to rozdávají v závějších šlehačky zdobené olivami. Tenkát v roce 1986 měly newyorské olivy, jahody, pomeranče a limetky mnohem mocnější účinky než podobné ovoce kdekoli na světě! Zvlášť pohledem člověka ovlivněného socialistickým hospodářstvím, v němž ani jahody, ani pomeranče, natož limetky, nebyly k sehnání. Je to ale už poměrně vyšeptalá záležitost, to přiznávám. Můj pohled na sex ve vztahu s jídlem to nicméně asi poznamenalo. Někdy v roce 1991 se filmaři ještě pokusili tenhle můj zážitek aktualizovat v třeskutě vtipné parodii Žhavé výstřely. A tam už se naší realitě přiblížili podstatně víc! Nejednu z nás bledé světlo lednice ve ztemnělé kuchyni inspirovalo k více či méně rozpačitým pokusům něčím se obložit, potřísnit anebo potřít a přimět partnera k tomu, aby to dlouze a vášnivě konzumoval. Určitě to aspoň jednou zkusila každá z nás. A kdo tvrdí, že to nezkusil, dělá to dodnes. 

Kuchyňská služtička

Shodujeme se s Laurou v tom, že vezmeme-li jako příklad Vánoce, pak muži mohli být spokojení. Viděli nás u plotny, servírovali jsme lahůdky... Jenže kolem sedmadvacátého už nebyl skoro žádný sex. Osmadvacátého mrtvo. Laura konstatuje:„ Tak to je, pokud se tomu nepostavíš. Nabídni lehčí jídlo a slušivější zástěru. Pro mnohé muže je důležité, jak žena vypadá u vaření. Znáš to, ne? Kanýrky, krajky na titěrných zástěrkách, model kuchyňská služtička.“ Znám to.

„ Jsou ženy, které pod zástěrou nenosí nic.“ říká Laura.
„ Ani kalhotky?“divím se já.
„Ani kalhotky,“ rázně opáčí Laura.
„To vážně? Proč?“ Pořád se naoko divím.
„ Muži to tak mají rádi – ale podle mě jen ti jednoduší, prostě bez fantazie. Začneš ho zajímat víc než to, co je v hnci, až když vaříš nahá, “ popisuje smutně Laura do detailu mužskou první signální.
Tohle jednoznačně odmítám. „ Cítila bych se strašlivě trapně, vařit nahá. A byla by mi zima.“
Na což Laura reaguje slovy: „ Přesně, ještě bys nastydla! Lépe je mít v záloze slušivou zástěrku, která navizuje teplo domova. A co hlavně doporučuji : hledejme si, prosím, inteligentní muže!“

Manuál

Touha lidí najít lásku a s ní spojená nápaditost, která dokáže podpořit stav vzrušení, nezná mezí. V minulosti se naděje mužů obracely především k ústřicím, krevetám a dalším mořským živočichům. Ženy zase sušily byliny, ovoce i zeleninu. Báby kořenářky nabízely rozemletá těla nejrůznějších živočichů.

 Ve starověkém Římě byly populární ústřice. Říká se, že jejich síle věřil i známý milovník Casanova, který jich v době svých největších záletů jedl až šedesát denně.

V Číně se zase věřilo v moc rozemletého rohu nosorožce.

Na Tchaj-wanu a v Hongkongu muži očekávali pomoc od polévek, ve kterých byl vyvařen tygří penis.

 Tolik výlet do světa a do minulosti. O vzrušení se ale přece vedou boje dodnes. Tedy stejně kdysi se pátrá, hledá a … vaří. Povzbuzující účinky lidé připisují chřestu, celeru a petrželi. Funguje prý i skořice, zázvor, majoránka a chilli, jež organismus prohřejí, až rozpálí, a vlijí do žil novou sílu. Často používaným afrodiziakem je čokoláda. Její schopnost podpořit mužskou sílu znali už staří Mayové. Vědecké studie tvrdí, že za zvýšení sexuální touhy prý může kakaový prášek, který čokoláda obsahuje.  Čím vyšší obsah kakaa v čokoládě, tím více touhy může vyvolat. A v neposlední řadě med! Je spojen s láskou po staletí. Sílu medu využívali od pradávna novomanželé, kteří krátce po svatebním obřadu začínali popíjet horkou medovinu jako jakýsi nápoj lásky a popíjeli ji i po celou dobu líbánek. Cíl byl jasný, měli si zplna užít sexu a milenecké vášně. Alkohol v rozumné míře  má na organismus stimulující účinky a je tím, co u mileneckého páru odbourává zábrany.

Magickou moc má prý i jablko, které je považováno za symbol hříchu. Pak také fíky, mandle, granátová jablka nebo ananas. Mimochodem, je známo, že po ananasu budou příjemně vonět její i jeho tělesné tekutiny a sex, včetně toho orálního, bude lákavější.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama