Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Sex s člověkem, se kterým nebydlíte, je nyní ve Velké Británii ilegální 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/7.6.2020
Žádný sex mimo vaši domácnost! To je nové pravidlo, které je nyní opravdu zakotveno v zákoně. Ve Spojeném království byla totiž zavedena nová legislativa, která zakazuje shromažďování dvou či více lidí uvnitř, aby se zabránilo dalšímu šíření koronaviru.  
Reklama

Média toto nařízení pracovně nazývají “zákaz sexu” - ačkoliv slovo sex nová legislativa nikde nezmiňuje. My jsme se podívali na nová pravidla trošku blíže, abychom zjistili, zda si Britové opravdu v nejbližší době budou muset odepřít všechny rozkoše milování...  

Shromažďování “uvnitř” je zakázáno podle zákona o ochraně zdraví, který vstoupil v platnost 1. června 2020. Nová pravidla definují shromažďování takto: “pokud jna stejném místě přítomno dva nebo více lidí, kteří se sešli za účelem sociální interakce nebo spolu vykonávají jinou aktivitu.” Z toho jasně vyplývá, že pokud jste single nebo s partnerem žijete odděleně, jistě vás tato vyhláška ovlivní.  

Britové mají nakázanou povinnou karanténu již 10 týdnů, avšak až nyní se začala pravidla přiostřovat. Lidé smí opustit svůj domov pouze za velmi omezených okolností jako je docházka do práce, nákup potravin či pokud jdou cvičit.  

Takže porušíte pohlavním stykem s partnerem v Británii zákon? Odpověď je ano, pokud nežijete ve společné domácnosti. Sex spadá bez debat do kategorie “sociální interakce” a vlastně i vykonávání jiné aktivity”... Zakázáno je také zůstávat mimo domov přes noc, pokud to tedy není kvůli práci, vzdělání, péči o nemocného a o starého člověka či dítě, pohřbu či abyste se vyhnuli nebezpečí či zranění. Takže vlastně nesmíte navštěvovat (a přespat) u přátel ani u milenců.  

Možná by vás zajímalo, jak může vůbec policie něco takového “vymáhat”. Úřady jasně stanovily, že strážníci nemohou vtrhnout do vaší ložnice. (Ne, že by si někdo snad myslel, že budou mít takovou pravomoc!) Ovšem mohou pokutovat ty, kteří porušují pravidla. Výchozí pokuta činní 100 liber. “Policie bude dělat to, co dělala od začátku uplatňování koronavirových nařízení. Bude uplatňovat zdravý rozum, jednat s veřejností a udělovat sankce, jen pokud to bude nevyhnutelné,” uvedl tiskový mluvčí premiéra.  

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde

Čtěte také: 6 tipů, jak si udržet vztah na dálku

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama